Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Sluttspillform NHF Region Vest

Sluttspillform NHF Region Vest sesongen 2021/2022.

Generell informasjon

Sluttspillene vil i sesongen 2021/2022 foregå i Åsane Arena 23-24.april. Siden vi nå er ett fylke, Vestland fylke, har vi sett på ulike former for gjennomføring av Fylkesmesterskapet. Vi har med bakgrunn i at vi nå er ett fylke valgt å gjennomføre ett fylkesmesterskap, hvor vi til slutt kårer en Fylkesmester.

De offisielle klassene på A nivå spiller Regionsmesterskap.

De uoffisielle klassene, samt B-nivå i offisielle klasser spilles det Fylkesmesterskap.

Arrangementsdato, samt sluttspillform i de ulike klassene er definert her. 

 

23-24.april i Bergen, Regionsmesterskapet (RM):

Gutter og Jenter 14 A - Regionsmesterskapet i Bergen 23-24.april

Jenter 16 A - Regionsmesterskapet i Bergen 23-24.april

 

23-24.april i Bergen, Fylkesmesterskap (FM):

Jenter 13 A og B, Gutter 13 A: Fylkesmesterskap sone 1-8 i Bergen 23-24.april

Jenter 14 B: Fylkesmesterskap sone 1-8 i Bergen 23-24.april.

Jenter 15 A og B: Fylkesmesterskap sone 1-8 i Bergen 23-24.april.

Jenter 16 B: Fylkesmesterskap sone 1-8 i Bergen 23-24.april.

Jenter 17 B: Fylkesmesterskap sone 1-8 i Bergen 23-24.april.

 

Jenter:

Jenter 13

A01 til A04: Vinner til sluttspill (FM). Sluttspillhelg 23-24.april.

Vinner B5 går til sluttspill (FM). Nr. 1-2 fra BB1* og BB2* går til sluttspill.
Sluttspillhelg 23-24.april.

* (B klassen i Sone 4-8 (Hordaland) deles til jul. 5 øverste lag i hver avdeling går til BB1 og BB2.
Nr. 1-2 i BB1 og BB2 går til Fylkesmesterskap.)

 

Jenter 14:

A01 til A03:

Nr. 1 i hver pulje i sone 4-8 spiller kvalifisering om deltakelse i RM. Kvalifisering spilles innen utgangen av uke 14. To kamper på hvert lag, nr. 1 og 2 går videre til Regionmesterskap.       

To lag fra sone 4-8 samt nr. 1 A04 og A05 (sone 1-3) til Regionsmesterskapet 23-24.april.

B01 til B03: Nr. 1 til sluttspill (FM) 23-24.april.

 

Jenter 15:

A01 til A03: Nr. 1 til sluttspillhelg 23-24.april. *

*Lag kan vegre seg for sluttspill dersom en kvalifiserer seg til Bring, innen 15.desember.

B01 til B02: Nr. 1 til sluttspillhelg 23-24.april. (Kun finale). 

 

Jenter 16:

A01 og A02: Nr. 1 til Regionsmesterskapet 23-24.april.

A03: Nr. 1 og 2 til Regionsmesterskapet 23-24.april. *

*Lag kan vegre seg for sluttspill dersom en kvalifiserer seg til Bring, innen 15.desember.           

B01 og B02: Nr. 1 til sluttspill 23-24.april. (Kun finale).

C01: Vinner Fylkesmester  

 

Jenter 17-20:

A01: Vinner Regionmester

B01 og B02: Nr. 1 til sluttspill 23-24.april. (Kun finale).  

 

Gutter

Gutter 13:

A01 og A02: Nr. 1 til sluttspill 23-24.april. (Kun finale).   

B01: Vinner Fylkesmester

 

Gutter 14:

A01 – A02: Nr. 1 til sluttspill 23-24.april. (Kun finale).   

B01: Vinner Fylkesmester

 

Gutter 15:

A01: Vinner Fylkesmester

B01: Vinner Fylkesmester

 

Gutter 16:

A01: Vinner Regionsmestre

B01: Vinner Regionsmestre

 

Gutter 17-20:

Vinner Regionsmestre