Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Jan-Freddy-Johannessen.jpg

Minneord Jan Freddy Johannessen

En bauta for Salhushåndballen og en tidligere primus motor for jentehåndballen i klubben er borte.

Håndballpersonligheten, Jan Freddy Johannessen gikk bort lørdag 15 februar.

Jan Freddy var i mange år primus motor for jentehåndballen i Salhus og bidro sterkt til at klubben fikk et godt miljø, og ganske raskt også et godt lag. Med et lag bestående av spillere fra ulike områder i nordre bydel, og ikke minst Nordhordland, gjorde Jan Freddy, eller Freddy, som han likte å bli kalt, store fremskritt.

Han var en som var glad i idretten. Idretten og familien betydde mye for ham.

Få, om noen kunne være så engasjert og leve akkurat i øyeblikket som lagleder. Med sterke og tydelige meninger, men også Fair, kunne det noen ganger «gå en kule varmt» i diskusjoner, både før, under og etter kamp. Likevel, det endte stort sett alltid med at man var enige og gode venner, selv om man kunne være uenig.

 

Jan Freddy var også engasjert som ressurs for målvakter i ulike klubber, blant annet i Bjørnar og Os. I tillegg var han også en periode engasjert inn mot spillerutvikling i Region Vest og han hadde også oppgave som trener for Sotra sitt damelag en periode. Dommer var han også, men det begrenset seg med prioritering av trenervervene han hadde.

 

De senere årene ble hverdagen dessverre mer preget av sykdom og det ble mindre tid og mulighet til håndballen. Uansett er det satt dype spor, ikke minst for dem han var trener for over mange år.

 

Under følger et minneord fra jentene hans i Salhus:

 

En trener i livet som Freddy skulle alle hatt. 

Freddy var en fantastisk trener som alltid satte oss og håndball høyt. Han var en ildsjel av de sjeldne, med et engasjement som var svært smittende. Han lærte oss viktigheten av å ha disiplin, respekt og gode holdninger, både i idretten og ellers i livet. Freddy jobbet hardt for at vi skulle ha muligheten til å nå langt, så våre oppnåelser og seire innen håndball går til han. For mange av oss var Freddy trener store deler av livet, og derfor også en bonuspappa. Han var en man kunne krangle med, le med, gråte med og juble med. Han så oss når vi hadde det tøft, og passet på at alle hadde det bra. Vi var en stor familie, hvor Freddy var vår mentor og trygghet. Takk for alle timene du la ned, alle minnene, din tålmodighet, ditt engasjement og din omsorg. Du vil alltid være en del av oss. 

Hvil i fred, Freddy. 

 

Salhusjentene