Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Håvard Kleven og Lars Jørum
Håvard Kleven og Lars Jørum

NHF-dommere 19-20

Norges Håndballforbund har oppdatert rangeringen av NHF-dommerne for sesongen 2019-20 etter Skjærgårdslekene.

  • Dommeroppsettet er dynamisk, tildeling av kamper er til enhver tid basert på parets prestasjoner. Nivå i denne sammenheng er utgangspunktet for hva gruppen er nominert til.
Internasjonal
gruppe
  Rangert
rekkefølge
IHF Håvard Kleven og Lars Jørum Håvard Kleven
og Lars Jørum
Region Øst og Sør
EHF

Mads Fremstad og Markus Pedersen Mads Fremstad og
Markus Pedersen
Region Øst og Innlandet
EHF Eskil Braseth og Leif A. Sundet Eskil Braseth og
Leif A. Sundet
Region Nord
EHF-kandidater Andreas Daviknes Borge og Magnus Muri Nygren Andreas D. Borge og
Magnus Muri Nygren
Region Øst

  Jørgen Jørstad og Sondre Liltved Jørgen Jørstad og
Sondre Liltved
Region Nord og Sør
  Jovana Dasic og Marte Varlo Jovana Dasic og
Marte Varlo
Region Sør

 

Prosjekt Elite   Rangert
rekkefølge
EHF-YP Christoffer Fjeldskår og Tim Fjellvang Christoffer Fjeldskår
og Tim Fjellvang
Region Sør
Forbunds-
dommere
Jannicke Kirkelund og Iselin Tøraasen Jannicke Kirkelund og
Iselin Tøraasen
Region Øst og Innlandet
EHF-YP  Håkon Aksdal og Eivind Holager  Håkon Aksdal og
Eivind Holager
Region Nord
EHF-YP Marte Leveraas og Ane Duun Strømsborg Marte Leveraas og
Ane Duun Strømsborg
  Charlotte Husomanovic og Carina Pettersen Charlotte Husomanovic
og 
Carina Pettersen
Region SørVest
  Sondre Hopstad og Ove Runhaug Sondre Hopstad og
Ove Runhaug
Region Nord
    Magnus Tyrdal og
Petter Eia Lien
Region Øst
    Veronica Essajee
og Camilla Olsen
Region Vest
    Jens Førsund
og Valton Hoxha
Region Øst
    Neda Rahimizadeh
og Rubbica Nagalingam
Region Øst
     
Elite   Rangert rekkefølge
Forbunds-
dommere
Jo Are Johannessen og Tom Larsen Jo Are Johannessen
og Tom Larsen
Region Innlandet
Forbunds-
dommere
Morten Isachsen og Ronny Hell Ronny Hell og
Morten Isachsen
Region Nord
Forbunds-
dommere
Tommy Eriksen og Ismet Kvakic Tommy Eriksen og
Ismet Kvakic
Region Øst
Forbunds-
dommere
Vidar Larsen og Tor Brede Launes Tor Brede Launes og
Vidar Larsen

Region SørVest og Sør
Forbunds-
dommere 
 Alexander Baklie og Roger Nestaas Roger Nestaas og
Alexander Baklie
Region Innlandet og Øst 
Forbunds-
dommere
Erik Abrahamsen og Mads Myhrstad Erik Abrahamsen
og Mads Myhrstad
Region SørVest
Forbunds-
dommere
Steinar Marthinsen og Slim Ben Tekaya Steinar Marthinsen
og Slim Ben Tekaya
Region Øst
Forbunds-
dommere
Vegard Lillebuen og Arnfinn Larsen  Arnfinn Larsen og
Vegard Lillebuen
Region Sør
Forbunds-
dommere
Vegard Kalløkkebakken og Pål Valbjør Vegard Kalløkkeballen
og Pål Valebjør
Region Nord
Forbunds-
dommere
Hans Petter Andersen og Peter Sundell Hans Petter Andersen
og Peter Sundell
Region Vest og Sør
Forbunds-
dommere
Hilmar Ingi Jonsson og Øyvind Andersen-Gott Hilmar Ingi Jonsson
og Øyvind Andersen-Gott
Region Øst
Forbunds-
dommere
  Martin Simenstad
og Stig André Stensrud
Region Innlandet
     
Trainee   Rangert
Rekkefølge
    Fredrik Andresen og
Jørgen Wold
Region Vest
    Fatima Malkoc og
Lisa Flåtelien
Region Sør
     
    Urangert
rekkefølge:
    Preben Andersen og
Louis Runge
Region Vest
    Erlend Røneid og
Sondre Snersrud
Region Øst
    Antonie Seierstad Dale og
Rebecca Røsberg
Region Sør
    Sindre Hell og
Armin Spago
Region Nord
     
2. divisjon   Urangert
Rekkefølge
   

Vidar Halvorsen og
Terje Rønning
Region Sør

   

Espen Samuelsen og
Ole Johnny Ulleberg
Region Sør

    Kim André Hette
og  Jan Ove Sørby
Region Sør
    Erik Dørhellen og
Herman Aas
Region Sør
    Per Erik Berg og
Leif B. Nilsen
Region Sør
    Steinar Kvivesen og
Trond Vingebakken
Region Innlandet 
    Aleksander Vermundsen
og Arne Bjerk
Region SørVest 
    Sebastian Mikalsen og
og Bjørn-Christian Roksvåg
Region Øst
   

Halvard Røe og
Erling Thorsen
Region Øst

   

Sindre Myrvang og
Eigill Thorarinsson
Region Øst

   

Chris-André Hansen og
Tom Martinsen
Region Øst

   

Asle Gundersen og
Jarle Holme
Region Vest

   

Helge Havneraas og
Harry Stikholmen
Region Vest

   

Thor-Gunnar Bakke og
Magnar Isaksen
Region Vest 

   

Preben Foster Andersen
og Torbjørn Iversen
Region Vest

   

Trond Andal og
Asbjørn Håre
Region Vest

   

Christian Cappelen
og Tore Carlson
Region Nord 

   

Bent Andreassen 
og Sindre Eikrem
Region Nord

   

Tom Børge Johansen og
Tor Arne Abrahamsen
Region Nord

   

Alexander Eilertsen
og Espen Øverås
Region Nord

   

Terje Hansen og
Terje Varmdal
Region Nord

   

Thomas Aunan og
Morten N. Hildrum
Region Nord

   

André Lindgjerdet og
Runar Nilsen
Region Nord

Listen oppdateres / utvides når opptak Trainee er fullført og dommere 2. divisjon er ferdig testet.