20260625 Ine Grimsrud 2.jpg
Foto: Uros Hocevar / kolektiff

Hovedrunden i beach-VM er i gang

Hovedrunden er i gang i beach-VM i Kroatia, og Norge møter Argentina og Danmark torsdag.

I første hovedrundekamp torsdag ettermiddag, var Argentina beachjentene våre sine motstandere.
Kampen startet jevnt, og det ble tidlig 2-2, før Norge jobbet seg opp og gikk opp i ledelsen 8-4. Deretter kom Argentina tilbake, de utliknet til 8-8, før de i neste angrep gikk opp i ledelsen 8-10.
Argenina lå i ledelsen resten av første periode, og vant denne 22-16.

Andre periode forløp omtrent som den første, med unntak av at Norge kloret seg fast, og utlignet i siste spilleminutt til 20-20. Litt knot i sluttsekundene er det alltid, men etter en timeout fikk Norge lagt opp spillet godt, og sikret periodeseier med en trygg énpoenger.
Dermed sto det 1-1 i sett, og kampen måtte avgjøres på shoot-out.

Også her ble det jevnt og spennende, og etter de første fem forsøkene, var lagene likt på 8-8. Begge lag satte også sitt neste forsøk, før Norges siste forsøk gikk over mål, og Argentina vant shoot out 11-10. Med det tok de også kampseieren 2-1, og kunne juble hemningsløst mot egne supportere.

Norges neste kamp i hovedrunden spilles torsdag kveld kl. 21.00, og motstander er Danmark. Kampen kan du se direkte på Viaplay.

KAMPFAKTA
VM beachhåndball, hovedrunde
Norge – Argentina 1-2 (16-22, 21-20, 10-11)
Zagreb, Kroatia
Toppscorer Norge: Ine Erlandsen Grimsrud - 20 poeng
Toppscorer Argentina: Gisella Julieta Bonomi - 22 poeng 

Se full kamprapport
Les mer om Beachjentene
Les mer om VM i Beachåndball for kvinner

Artikkelen oppdateres torsdag kveld, etter Norges neste hovedrundekamp.