Tøft ScandIberico-tap for U-gutta
I den første ScandIberico-kampen til U-gutta, ble Spania noen hakk for store og Norge tapte kampen 40-27.
I årets ScandIberico-turnering spiller Norges U-gutter (LM08) kamp tre dager på rad, mot Spania, Sverige og Portugal. Turneringen er en flott mulighet for norske spillere å møte sterk motstand, som speiler det høye nivået på internasjonal landslagshåndball.
Den første kampen i turneringen var mot vertsnasjon Spania og U-gutta fikk kjenne på motstanden fra start. Etter åtte minutter ledet spanjolene allerede 6-2. De kom stadig vekk til gode sjanser og satte ballen i nettet, mens Norge hadde utfordringer med å få til det samme, tross mye innsats. Etter 18 minutter ledet Spania 14-5 mot et norsk U-lag som ikke fant flyten i angrep eller forsvar. Spania var noen hakk bedre enn de norske U-gutta helt inn til pause, da stillingen var 22-10 til hjemmelaget.
Andreomgangen fikk en bedre start med tre mål på tre minutter, og stillingen var 24-13. De norske U-gutta hadde hele tiden trøbbel med å få i gang et spill som fungerte og det utnyttet spanjolene gjentatte ganger. Spanias tette forsvar med fysiske spillere var en stor utfordring, så etter 18 minutter spilt var stillingen 34-21 til spanjolene. De norske U-gutta hadde noe mer fremdrift i andreomgangen og satte ballen i mål flere ganger enn i første, men ikke ofte nok til å være en trussel mot spanjolene. Vertene vant til slutt 40-27.
Turneringen fortsetter fredag 20.mars, da møter de norske U-gutta Sveriges U18-lag, med avkast 17.45.
KAMPFAKTA
ScandIberico, landslagssturnering LM08
Spania – Norge (22-10) 40-27
Cadiz, Spania
Toppscorer Spania:
Toppscorer Norge: Håkon Brogård – 8 mål