Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

2025 Tobias Rivesjö.jpg
Tobias RIvesjø og Runar er første lag av de norske ut i e-cup i uka som kommer.
Foto: Anders Ravn/Ravnfoto

Fem norske lag åpner travel e-cupuke

Runar, Sola, Larvik, Tertnes og Storhamar spiller alle e-cupkamper i helgen, Elverum og Kolstad i neste uke.

Mens REMA 1000-ligaen ruller for fullt, spilles det også kamper i de ulike e-cupene for de norske lagene.

Først ut er Runar som møter ungarske MOL Tatabanya KC i 16-delsfinalen i EHF European Cup  borte lørdag kl. 14.00  Returkampen i Sandefjord spilles i Runarhallen lørdag 21. februar. Beste lag sammenlagt går videre til kvartfinale. Kampen kan du se her (ungarsk nettside).

To timer senere blåses Champions League-kampen  mellom Brest (Frankrike) og Sola i gang. Det blir en tøff oppgave for Sola-jentene som møter lederen av gruppa mens de selv har en uavgjort på de 12 spilte kampene. Kampen sendes på TV 2 Play og Vsport+/Viaplay kl. 16.00.

Kveldens siste e-cupkamp er mellom CS Minaur Baia Mare og Larvik i EHF European League. Rumenerne leder gruppe A, mens Larvik ligger sist og er foreløpig poengløse. Kampen starter kl. 18.00 og sendes på Vsport +, samt TV 2 Play og Viaplay.no.

Søndag skal Tertnes først i gang. De får besøk av CS Rapid Bucuresti til kampen i EHF European League. Også her leder rumenere gruppen (C) med seks poeng, bergensjentene er på tredje plass med tre poeng. Kampstart er kl. 14.00 og kan sees både i Åsane Arena eller på TV 2 Sport 1/TV 2 Play og Viaplay.no.

Kl. 16.00 er det Storhamar sin tur i EHF Champions League. De er i Montenegro for å møte Buducnost. Buducnost ligger nederst på tabellen med tre poeng, Storhamar på plassen foran med fire. Kampen ser du på TV 2 Sport 1/TV 2 Play og Viaplay.no.

Tirsdag 17. februar tar Elverum mot spanske Fraikin BM: Granollers i EHF European League. Dette er lagenes første kamp i hovedrunden der alle de fire lagene i gruppa har med seg to poeng fra gruppespillet. Kampstart kl. 18.45 i Terningen Arena og på TV 2 Sport 2/TV 2 Play eller Viaplay.no.

Kolstad ligger på en sjuende plass i EHF Champions League når ti kamper er spilt. Onsdag 18. februar venter nok en vanskelig kamp når trønderne drar til Danmark for å møte serietoer Aalborg. Kampen starter kl. 18.45 og kan sees på TV 2 Sport 2/TV 2 Play og Viaplay.no.

Les mer om norske lag i e-cup

Dette er de ulike e-cupene

EHF Champions League er den høyest rangerte turneringen. I gruppespillet deltar 16 lag fordelt på to grupper. Sola, Storhamar og Kolstad spiller i disse turneringene.

EHF European League er den nest høyeste rangerte ligaen. På herresiden var det først et gruppespill med åtte grupper, hver med fire lag. Nå er turneringen over i hovedrunden der det er 16 lag i fire grupper. I kvinneklassen er det gruppespill med 16 lag i fire grupper. Norske deltakere er Larvik, Tertnes og Elverum. Molde var med i starten, men ble utslått av Larvik i tredje kvalifiseringsrunde.

EHF European Cup er som navnet sier en cup. Alle lag møtes to ganger og vinneren sammenlagt går videre til neste runde. Runar er fortsatt med i turneringen. Nærbø ble utslått i runde to av nettop MOL Tatabanya KC som er Runars neste motstander.