Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Tyristubben.jpg
Tyristubben vant gullet i seniorklassen for kvinner.

Nye Norgesmestere kåret i beachhåndball

Tyristubben og Nordstrand vant hver sin seniorklasse under helgens NM Beach på Romerike.

Hele 140 kamper ble avviklet i helga, og til slutt sto det igjen seks norgesmestere på Lillestrøm søndag. 

I G16-klassen gikk Nordnes seirende ut etter å ha slått Lillestrøm 2-1 i en nervepirrende shoot-out i finalen. I J16-klassen var det Gjerpen som gikk til topps, etter å ha beseiret Kjelsås 2-0 i finalen. 

G20-klassen ble vunnet av Son HK, som slo Nordstrand 2-1 i finalen, mens Tyristubben tok nok en NM-tittel i J20-klassen - etter 2-1-seier over Lillestrøm i finalen.

I seniorklassen for kvinner var Tyristubben suverene og vant komfortabelt 2-0 over Skrim i finalen. Litt mer spennende ble det i helgas siste kamp, der Nordstrand til slutt kunne juble etter 2-0 over Langangen. 

(Se bilder nederst i saken)

Bortsett fra et lite skybrudd søndag, var det knallvær hele helga og god stemning på og rundt banene.

- Det har vært en fantastisk helg med mye bra beachhåndball, godt nivå på dommerne og fantastisk dugnadsånd, forteller Monica Berntsen Torp i Region Øst. 

De to siste årene har Region Øst arrangert NM Beach, noe de trives veldig godt med.

- Vi har jobbet med planleggingen i flere måneder, og dette er et av høydepunktene i året – en hel helg sammen med beachhåndball-familien! Det har vært et godt samarbeid med begge arrangørklubbene, noe som har bidratt til at helgen har blitt helt fantastisk, avslutter Berntsen Torp.

Se alle resultater fra NM Beach her!

Les alt om NM Beach her!

Vinner J16.jpg

G20.jpg

J20.jpg

Nordstrand .jpgTyristubben.jpg