Annonse
Gjensidige

Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

20251126 Luis-Francisco Gran.jpg
Luis-Francisco Gran spilte en god kamp mot Spania og stod for seks poeng
Foto: EHF/Vidmantas Budrys

Rullestollandslaget endte på sjetteplass i EM

Kampen om femteplassen endte med spansk seier 2-1. Rullestollandslaget endte dermed på sjetteplass i EM.

Rullestollandslaget endte på tredjeplass i gruppespillet i EM, og søndag kveld møtte de Spania i kampen om femteplassen i mesterskapet.

Spania tok kontroll fra start i det første settet. Etter å ha sørget for kampens seks første poeng, gjorde de det vanskelig for Norge å tette gapet. Spanjolene vant det innledende settet 12–3.

Det norske laget kom bedre ut i det andre settet og tok styringen fra start. Spania utlignet med kort tid igjen, men Norge slo tilbake og vant med ett poeng. Settseieren på 6–5 sikret et tredje og avgjørende sett.

Spanjolene hadde funnet tilbake til storformen i det siste settet. De tok ledelsen tidlig og ga den aldri fra seg. Med 4–1 i avgjørende sett kunne spanjolene juble for sammenlagtseieren, mens det norske rullestollandslaget endte på sjetteplass i årets europamesterskap.

FAKTA
EM - Rullestolhåndball, gruppespill
Norge - Spania 1-2 (3-12, 6-5, 1-4)

NBA Basketball School Arena, Vilnius, Litauen
Toppscorer Norge: Luis-Francisco Gran – 6
Toppscorer Spania: Miguel Garcia - 11

Fullstendig kamprapport 
Mer om Rullestol-EM
Mer om Rullestollandslaget