Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

2025 Runar Jubel .jpg
Runar kunne juble etter at de sikret seg en plass i finalen. (Bildet er fra en tidligere kamp)
Foto: RavnFoto

Finalistene i NM Senior for menn er klare

Onsdag kveld ble det avgjort hvem som skal spille NM-finale i NM Senior for menn i Unity Arena 28. desember.

Onsdag kveld ble det spilt to semifinaler for menn og én for kvinner, og tre lag er nå klare for NM-finale.

I den første semifinalen møttes Runar og Drammen. Runar tok kontroll hjemme i Sandefjord og avanserte til finalen etter seier med sifrene 38-30. Hjemmelaget åpnet kampen best og ledet med tre mål halvveis i første omgang. Resten av omgangen var jevnspilt, og til pause stod det 20-16 til Runar. Etter pause fortsatte vertene å dominere, og i andre omgang var laget fra Sandefjord på det meste ti mål foran. De vant til slutt med åtte mål og sikret seg dermed plass i NM-finalen i Unity Arena i romjulen.

Den andre semifinalen var et oppgjør mellom fjorårets finalister, Elverum og Kolstad. Elverum tok imot Kolstad i Terningen Arena, og det ble en tett og jevn kamp. Gjestene fra Trondheim hadde initiativet gjennom store deler av første omgang og ledet med ett til tre mål det meste av tiden. Til pasue ledet Kolstad 14-13. Elverum startet andre omgang best og ledet 17-15 etter fem minutter. Deretter tok Kolstad tilbake initiativet i kampen og var fire mål foran halvveis ut i omgangen. Elverum knappet inn til to mål bak, men klarte ikke å snu oppgjøret, og måtte til slutt se seg slått av fjorårsvinneren Kolstad, som vant kampen 30-27.

Det ble spilt en NM-semifinale for kvinnene, mellom Molde og Storhamar. Storhamar gikk seirende ut av duellen med sifrene 27-21. Motstanderen blir klar torsdag kveld, da møtes Oppsal og Larvik i den andre semifinalen.

NM-finalene spilles 28. desember i Unity Arena. Billetter til kampene kommer for salg senere i november.

Les mer om NM Senior her