
Kari Brattset Dale venter barn
Den meritterte forsvars- og linjespilleren skal bli mor for andre gang. - Vi er veldig glade!
Sesongen 2024/25 ble av det eventyrlige slaget for Håndballjentenes forsvarsbauta og linjespiller. Brattset Dale kunne ved sesongens slutt vise til et OL-gull i Paris, EM-gull med Håndballjentene, Champions League-gull og MVP-tittel i Final4 med Györ – i tillegg til å bli kåret til både årets forsvarsspiller og årets linjespiller av EHF.
Nå er det andre lykkelige omstendigheter som holder henne utenfor banen.
- Vi er veldig glade for å kunne utvide flokken vår. Det er selvfølgelig kjedelig å gå ut av håndballen nå, men det gir nok bare mer motivasjon til å komme sterkere tilbake. Kroppen føles veldig fin, og vi gleder oss til å møte lillebror i mars, sier Kari Brattset Dale.
- Jeg gleder meg på Karis vegne, og ønsker henne og familien en fin tid, sier landslagssjef Ole Gustav Gjekstad.
- Forhåpentlig vil hun også som tobarnsmor trekke i landslagstrøya igjen. Hun er en viktig spiller og kulturbærer for vårt landslag, legger han til.