
Sverige ble for sterke for Beachgutta
Beachgutta måtte se seg slått 2-0 av Sverige i siste hovedrundekamp, og skal ut i plasseringskamp mot Tyrkia.
Etter en tøff start på hovedrunden med tap for både Spania og Frankrike, var det fredag klart for Beachguttas siste hovedrundekamp. Da var det Sverige som stod på motsatt banehalvdel.
Sverige kom best ut av startblokkene og gikk opp i ledelsen fra start. Svenskene var effektive i sitt angrepsspill, og ledet 20-10 etter seks minutter. Norge klarte ikke å tette luken, og måtte se Sverige vinne første sett 30-22.
Lagene var jevnspilte like etter hvilen, og etter tre minutter var det Beachgutta som var i ledelsen. Nabolandene fulgte hverandre tett, men svenskene var sterkest mot slutten av kampen, og vant andre sett 23-18.
Etter tre av tre tap i hovedrunden skal Beachgutta dermed spille plasseringskamp mot vertsnasjon Tyrkia. Kampen spilles søndag kl. 09.00 og kan følges på Viaplay.
Kampfakta
EM i Beachhåndball – hovedrunde
Alanya, Tyrkia
Sverige – Norge 2-0 (30-22, 23-18)
Norges toppscorer: Herman Schultz – 14 poeng
Sveriges toppscorer: Petter Brandt – 28 poeng