Annonse:
Gjensidige Cup 2023
Annonse:
Gjensidige Cup 2023

Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Portrett
Gro Hammerseng-Edin og Ane Victoria Mällberg.
Foto: Svein André Svendsen

Sentral landslagssamling i Skien

Spillere født i 2007 kalles inn til landslagssamling med U-jentene (LK06) 17.-20. november.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen:

Navn, klubb

GRUPPE 1

Sanne Berentsen Dalland, Kjøkkelvik
Selma Maria Jomaas, Flint Tønsberg HB
Victoria Barth Gottschalksen, Hundvåg HK
Mira Ytterland Elnæs, Spjelkavik IL
Erle Kvarme Kristoffersen, Stjørdal HK
Cecilia Storstein, IL Ros
Hansine Brune Skorgevik, Lillestrøm HK
Ylva Strømsø, Søreide *
Tiril Olea Eide Tobiassen, IL ROS
Tuva Lerbrekk Gausland, Nærbø IL
Thea Viken, Toten HK *
Mbombo Milolo Tumba, Falk SK
Hermine Pettersen Myklebust, SIF/Hessa IL
Ronja Riksheim, Bergen HK
Linnea Aasland Nordbø, KFUM HB
Leonora Solheim Ytreland, Florø SK
Kaja Starup, Tune IL
Anna Bjeglerud Furuseth, Gjøvik HK
Leah Bjotveit Verpeide, Kjøkkelvik
Leah Isabell Langaard, Randesund IL
Thea Bekkelund Bjerregård, Skreia IL
Antonie Solbakken Skjervø, Steinkjer HK **
Maria Weng Stokkeland, Fjellhammer IL **

GRUPPE 2

Emily Lønnestad-Wiers, Kjøkkelvik
Alma Oline Gilleshammer, Søreide
Ane Grønstad, Ålgård HK
Malin Stavran Jonassen, Byåsen IL
Oda Ørndal Svendsen, Klæbu
Madelen Gjerald Ulleland, Lørenskog HK
Mira Torp, Kjelsås IL
Sara Benedicte Fredheim Barbosa, Nordstrand IF
Sofie Nilssen Ekerhovd, Sotra SK
Emma Hushovd, Gjerpen IF *
Julie Rognstad, Ørsta IL
Sara Wear Gustavsen, IL ROS
Lise Aggerholm Brunsvik, Flint Tønsberg HB
Vanessa Bråten Gulbrandsen, Sinsen-Refstad IL
Tania-Maria Taran, IL Runar
Kaja Sæther Wågsand, Stabæk HK
Isabelle Alexandra Quinn, Larvik Turn IF
Ingibjørg Øsp Axelsdottir, Elverum HB
Karianne Nybakken, Flaktveit
Nora Aarnes Blomsøy, Strindheim IL
Ylva Rom, LFH90 Lillehammer Faaberg HB
Olivia Børresen, Lørenskog HK **

*Forfall
** Ny spiller i troppen

Ledelse

Ane Victoria Mällberg, trener
Gro Hammerseng-Edin, trener
Marianne Sundsbak, målvaktstrener
Tom Morten Svendsen, fysisk trener
Kari Kristensen, fysioterapeut
Mia Hermansson Högdahl, LK-ressurs
Kjetil Rennesvik, RLM-ressurs Øst, 18.11-20.11
Kristian Malerød Larsen, RLM-ressurs SørVest
Maichen Eidem Olsen, RLM-ressurs Nord
Erik Nyheim Halberg, RLM-ressurs Innlandet, 17.11-18.11
Tore Johannesen, RLM-ressurs Vest, 18.11-20.11
Linn Gossé, RLM-ressurs Vest, 18.11-20.11

Eventuell melding om spørsmål, skade/sykdom eller forfall, meldes personlig til Ane Victoria Mällberg på tlf. 454 87 792.