Annonse:
Billettsalg til Elverum - Barca i Håkons Hall
Annonse:
Billettsalg til Elverum - Barca i Håkons Hall

Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

LK04 lagbilde 2022. Bak f.v Vedrana Terzic, Lene Rantala, Eirik Haugdal, Mia Högdahl, Kristine Lunde-Borgersen, Michael O'Sullivan, Guro Horten, Ingvill Helland Andersen, Tom Morten Svendsen. Midten f.v. Linnea Kyrkjeeide, Edle Hønningstad, Emma Helland-Døvle, Constance Hedenstad, Nora Rosenberg, Eline Solbakken, Leah Nordnes, Andrea Moe, Maria Grasdal, Ingeborg Monné, Mia Kvarme. Foran f.v. Marie Mjøs, Nicoline Jullumstrø, Stine Bore, Dina Frisendal, Ida Walin, Anna Malesevic, Selin Kamburce, Karoline Sether, Mathea Enger.
Foto: Svein André Svendsen

U-jentenes tropp til SOC og VM

LK04 (U-jentene) sin tropp til de forestående godbitene SOC og VM er tatt ut.

LK04 (U-jentene) går innholdsrike uker i møte. Først skal de spille Scandinavian Open Championship (SOC) i Fredericia i Danmark 22. – 24. juli, før ferden går til Skopje i Nord-Makedonia for å forsvare Norges ære i VM 30. juli – 10. august.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen:

Navn, klubb (kamper/mål)

Selin Kamburce, Rælingen HK (003/011)
Ingeborg Storbæk Monné, Storhamar IL (000/000)
Linnea Skadal Kyrkjeeide, Bjarg IL (013/022)
Nicoline Jullumstrø, Haslum IL (010/029)
Maria Elisabeth Grasdal, Bjarg IL (007/011)
Eline Mangen Solbakken, Bjarg IL (003/001)
Dina Frisendal, Sverresborg HK (012/000)
Mia Kvarme, Stabæk HB (006/008)
Kadija Mårdalen, Åsane (013/000)
Constance Hedenstad, Fjellhammer IL (000/000)
Emma Helland-Døvle, Larvik Turn & IF (010/022)
Nora Eveline Cecilia Rosenberg, Halsen IF (006/014)
Edle Christine Hønningstad, Storhamar IL (000/000)
Stine Mellemstrand Bore, Sola HB (006/023)
Marie Mjøs, Fyllingen (000/000)
Mathea Enger, Storhamar IL (010/013)
Anna Janicijevic Malesevic, Storhamar IL (002/000) *
Viktoria Giske, Sola HB (010/014)*

* Ny spiller inn i VM-troppen

Øvrige reserver:

Frida Aasekjær Wilkensen,
Fyllingen (000/000)
Emma Egge Edner, Ullern IL (002/001)
Leah Lægreid Nordnes, Kongsvinger IL Håndball (000/000)
Marte Aamodt, Kongsvinger IL Håndball (000/000)
Mia Vik Gabrielsen, Larvik Turn & IF (003/005)

Ledelse:

Kristine Lunde-Borgersen, trener
Michael James O’Sullivan, trener
Guro Horten, fysioterapeut
Lene Rantala, målvaktstrener i SOC
Vedrana Terzic, målvaktstrener i VM
Atle Haugen, analyse
Siv Sødal, hovedleder
Mia Høgdahl, fagressurs /coach LKY (VM 27.7.- 4.8.)

Kamper i SOC:

22. juli kl. 16.00: Danmark – Norge, Elbohallen
23. juli kl. 16.00: Sverige – Norge, Bøgeskovhallen
24. juli kl. 10.00: Norge – Ungarn, Fredericia Idrætscenter

Spilleprogram for VM:

30. juli: Norge – Brasil, Sport Center 2
1. august: Norge – Uruguay, Arena Sports Center
2. august: Tsjekkia – Norge, Sport Center 2
3. august: Hovedrunde
4. august: Hovedrunde
5. august: Hovedrunde
7. august: Plasseringskamper
8. august: Plasseringskamper/semifinale
10. august: Finale/bronsefinale