Annonse:
Halv pris på landslagsdrakt
Annonse:
Halv pris på landslagsdrakt

Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Emilie Hovden i landskampen 24. april mot Nord-Makedonia.
Emilie Hovden i landskampen 24. april mot Nord-Makedonia.
Foto: Fredrik Varfjell/NTB

Rekruttjentene til Topphåndballseminaret

I forbindelse med årets Topphåndballseminar skal Rekruttjentene holde samling.

På Topphåndballseminaret er det vanlig at landslag deltar for å være utøverapparat i tillegg til å holde samling. I år stiller rekruttjentene i Sandefjord fra 9.-14. juni.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen:

Navn, Klubb, Kamper/Mål

Sofie Ege Grønlund, Storhamar Elite 0/0
Olivia Lykke Nygaard, Fana 0/0
Eli Marie Raasok, Storhamar Elite 0/0 *
Kristin Venn, Storhamar Elite 2/5
Henrikke Hauge Kjølholdt, Tertnes Elite 0/0
Maja Magnussen, Sola HK 0/0
Live Rushfeldt Deila, Sola HK 0/0
Guro Nestaker, Storhamar Elite 3/1 *
Eira Aune, Silkeborg-Voel KFUM 0/0
Christine Karlsen Alver, Fana 0/0
Mona Obaidli, Molde HK Elite 0/0 *
Emma Holtet, Tertnes Elite 0/0
Kaja Haugseng, Sola HK 2/1
Marthine Svendsberget, Aker Topphåndball 0/0 *
Kjerstin Boge Solaas, Byåsen Elite 14/4
Oda Cathrine Lunne Mastad, Fana 0/0
Kristina Sirum Novak, Sola HK 2/9
Ane Cecilie Høgseth, Storhamar Elite 2/2 *
Emilie Margrethe Hovden, Storhamar Elite 8/29 *
Thale Rushfeldt Deila, Molde HK Elite 2/6
Rikke Larsen Øyerhamn, Tertnes Elite 2/3
Mia Solberg Svele, Nykøbing HK 0/0
Celine Solstad, Fana 0/0
Julie Hulleberg, Fredrikstad Ballklubb (0/0) **
Ida Syversen Kallhovd, Byåsen Elite (0/0) **

* Forfall
** Ny spiller inn

Ledelse

Wenche H. Stensrud, trener LKR
Joar Gjerde, trener LKR
Tom Morten Svendsen, Fysisk trener Landslag Kvinner(LK) 
Lene Rantala, målvaktstrener/coach (LK) 
Thorir Hergeirsson, landslagssjef kvinner (deler av samlingen)
Tonje Larsen, landslagstrener LKS (deler av samlingen)
Mats Olsson, trenerteam LKS (deler av samlingen)
Nina A. Markussen, fysioterapeut LKS (09.–12.06)
Susanne Lehmann, fysioterapeut LKR (11.-14.06)
Lars Kronborg/Grethe Ingels, team administratorer (deler av samlingen)
Claude Lebreux, OLT fagressurs styrke (deler av samlingen)
Morten Mørland, OLT fagressurs ernæring/kosthold (10.-11.06)