Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Troppen til U-VM (LM00) klar!

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til SOC 24.-28.juli og U-VM 2.-19.august.

Målvakter:
André Bergsholm Kristensen ØIF Arendal Elite 037/003
Thomas Langerud Kristoffersen Haslum IL 017/000

Utespillere:
Mads Falck Rekstad Haslum HK 012/034
Kristoffer Raastad-Hoel Drammen HK 006/004
Ola Hoftun Lillelien HK-72 Sande 037/129
Tollef Oskar Lindqvist Falk SK 022/031
William Fiala Gjermundnes ØIF Arendal Elite 036/076
Jonas Myreng Elverhøy Elverum Håndball 038/060
Simen Ulstad Lyse Charlottenlund SK 006/014
Magnus Langeland Sandefjord Håndball 003/003
Eskil Dahl Reitan Charlottenlund SK 008/010
Viktor Petersen Norberg Sandefjord Håndball 035/126
Birk Hermann Inselseth Sandefjord Håndball 022/024
Kristian Hübert Larsen Tjølling IF 023/028
Victor Sprus Helsinghof Ski IL 021/027
Kasper Sjursen Syversen Fjellhammer IL 011/020

Reserver:
Markus Nilsen Kristiansand 012/000
Eric Nicolay Jensen Kristiansand 012/018
Magnus Galabuzi Segujja Sandefjord Håndball 000/000
Markus Foslund Niva Bækkelagets SK 018/017
Kasper Thorsen Lien Sarpsborg IL Håndball 006/006
Ola Romsaas Drammen HK 009/050
Markus Buchardt Bergsøy IL 003/004
Nicolai Daling Kolstad Håndball 009/007
Christian Carter Haukås Haslum HK 009/008


Deltar ikke grunnet skade:
Tobias Grøndahl Elverum Håndball 025/083
Daniel Jakobsen Bodø HK 014/013

Ledelse:
Johnny Jensen Trener SOC + VM
Jan Thomas Lauritzen Trener SOC + VM
Tuva Bilov-Olsen Fysio SOC + VM
Henrik Ruud Tovås Målvaktstrener SOC + VM
Lars Kronborg Hovedleder VM
Espen Fossli Olaussen Videoanalyse (arbeider hjemmefra) VM

Slik ble utfallet av trekningen for de innledende VM-kampene: 

Gruppe A: Kroatia, Spania, Slovenia, Norge, Chile, Saudi-Arabia
Gruppe B: Sverige, Frankrike, Ungarn, Egypt, Kinesisk Taipei, Canada
Gruppe C: Danmark, Bahrain, Makedonia, Japan, Argentina, Nigeria
Gruppe D: Island, Tyskland, Serbia,Tunisia, Brasil, Portugal 

De fire beste lagene i hver gruppe etter gruppespillet går videre til Hovedrunden. De øvrige møtes i Presidents Cup. 

Mer om U-gutta (LM00)