Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Foto: Svein André Svendsen/NHF

Juniorjentenes tropp til EM i Ungarn 9.-22. juli

Norge møter Romania, Sverige og Portugal i den innledende runden som spilles i Györ

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til Junior-EM i Ungarn: 

Målvakter
1 Eli Smørgrav Skogrand, 
Sandefjord TIF (036/003)
33 Benedikte Kalstad Hernes, Fyllingen HB (010/000)
65 Hanne Ramsøskar Sagvold, Byåsen IL (000/000)

Utespillere
2 Rikke Larsen Øyerhamn, Tertnes Elite (026/041)
3 Marthine Svendsberget. Aker Topphåndball (015/018)
4 Tuva Ulsaker Høve, Byåsen IL (036/076)
5 Henrikke Hauge Kjølholdt, Fyllingen HB (033/107)
10 Christine Karlsen Alver, Fana IL (020/036)
11 Live Rushfeldt Delia, Fredrikstad Bkl (033/055)
17 Kaja Haugseng, Sola HK (008/007)
18 Marthe Juuhl Svensson, Rælingen HK (000/000)
19 Emma Holtet, Rælingen HK (000/000)
26 Eva Erdal Moen, Tertnes HB Elite (024/031) 
28 Marie Rokkones Hansen, Byåsen IL (021/042)
30 Lorin Sendin, Oppsal IF (018/019)
34 Ane Cecilie Høgset, Aker Topphåndball (020/021)

Reserver
9 Mie Elen Rakstad, Oppsal IF (011/021)
12 Vilde Tornes Finneide, Oppsal IF (023/000)
13 Kristin Lorras Eiriksson, Byåsen IL (021/017)
16 Olivia Lykke Nygaard, Aker Topphåndball (006/000)
20 Line Homdrom Rusten, Grane Arendal (002/002)
24 Mathilde Arnstad, Charlottenlund SK (003/002)
31 Kristine Hårtveit Thomassen, Randesund IL (001/000)
32 Aurora Hatle, Fana HB (002/004)
Guro Ramberg, Larvik Turn IF (000/000)
Iben Ruud, Gjerpen HB (000/000)

Skadet/sykdom og deltar ikke
6 Thale Rushfeldt Deila, Fredrikstad Bkl (036/116)
14 Mate Siren Figenschau, Fredrikstad Bkl (036/063)
15 Andrea Holm Aune, Charlottenlund SK (014/032)
Julie Sofie Granum, Aker Topphåndball (015/007)
Marielle Daae Nordvang, Aker Topphåndball (015/034)
18 Tiril Solumsmoen Mørch, Gjerpen HB (030/049)
19 Rikke Landsverk Grave, Gjerpen HB (008/014)
22 Kristina Sirum Novak, Sola HK (034/121)
*Kamper og mål er ikke oppdatert etter Scandinavian Open

Ledelse
Sissel Nygård Pedersen, Trener
Knut Ove Joa, Trener
Martin Svanholm Befring, Fysioterapeut
Ane Mällberg, Videoanalyse 
Christian Sørensen, Hovedleder 

Innledende kamper (spilles i Audi Arena, Györ)

Dato: Tid:  Kamp:
11.07 14.15 Norge - Sverige
12.07 14.30 Portugal - Norge
14.07 14.30 Norge - Romania

Les mer om Junior-EM her

Les mer om Juniorjentene her

Alle kampene fra Junior-EM ser du her