Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Juniorjentene mai 2019
Juniorjentene mai 2019
Foto: Svein André Svendsen/NHF

Juniorjentene til Hamar

Juniorjentene skal spille Åpent Skandinavisk (SOC) på Hamar mot Danmark, Romania, Sverige.

Turneringen spilles i Boligpartner Arena fra 28.-30. juni. Samlingen for Juniorjentene starter 24. juni. 

SOC er siste oppkjøringsturneringen for Juniorjentene før EM, som spilles i Ungarn 11.-21. juli. En del av EM-troppen er klar, men det er fortsatt kamp om fire plasser, og de blir avklart i løpet av kampene i Borigpartner Arena. 

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen og SOC: 

Klare for EM:
1 Eli Smørgrav Skogstrand, Sandefjord TIF (036/003)
2 Rikke Larsen Øyerhamn, Tertnes Elite (026/041)
3 Marthine Svendsberget, Aker Topphåndball (015/018)
4 Tuva Ulsaker Høve, Byåsen IL (036/076)
5 Henrikke Hauge Kjølholdt, Fyllingen HB (033/107)
10 Christine Karlsen Alver, Fana IL (020/036)
11 Live Rushfeldt Deila, Skrim Elite (033/055)
18 Marte Juuhl Svensson, Rælingen HK (000/000)
26 Eva Erdal Moen, Gneist HB (024/031)
28 Marie Rokkones Hansen, Byåsen IL (021/042)
34 Ane Cecilie Høgset, Aker Topphåndball (020/021)

De siste 4 spillerne til EM taes ut blant disse:

Benedikte Kalstad Hernes, Fyllingen HB (010/000)
Hanne Ramsøskar Sagvold, Byåsen IL (000/000)
15 Andrea Holm Aune, Charlottenlund SK (014/032)
17 Kaja Haugseng, Sola HK (008/007)
19 Emma Holtet, Rælingen HK (000/000)
30 Lorin Sendi, Oppsal IF (018/019)
32 Aurora Hatle, Fana HB (002/004)

Reserver:
9 Mie Elen Rakstad, Oppsal IF (011/021)
12 Vilde Tornes Finneide, Oppsal IF (023/000)
13 Kristin Loraas Eiriksson, Byåsen IL (021/017)
16 Olivia Lykke Nygaard, Aker Topphåndball (006/000)
20 Line Homdrom Rusten, Grane Arendal (002/002)
24 Mathilde Arnstad, Charlottenlund SK (003/002)
31 Kristine Hårtveit Thomassen, Randesund IL (001/000)
Guro Ramberg, Larvik Turn IF (000/000)
Iben Ruud, Gjerpen HB (000/000)

Skadet/sykdom og deltar ikke:
6 Thale Rushfeldt Deila, Fredrikstad BKL (036/116)
14 Marte Siren Figenschau, Fredrikstad BK (036/063)
Julie Sofie Granum, Aker Topphåndball (015/007)
Marielle Daae Nordvang, Aker Topphåndball (015/034)
18 Tiril Solumsmoen Mørch, Gjerpen HB (030/049)
19 Rikke Landsverk Grave, Gjerpen HB (008/014)
22 Kristina Sirum Novak, Sola HK (034/121)

Ledelse:
Sissel Nygård Pedersen, trener
Knut Ove Joa, trener
Tom Morten Svendsen, fysisk trener
Andreas Ranvik, fysioterapeut
Jørgen Eia Bringedal, fysioterapeut
Ingrid Ødegård, målvaktsressurs 27. - 30.6
Jannicke Pettersen, mentaltrener 25. - 30.6
Ane Mällberg, videoanalyse 28. - 30.6

Oppmøte:
Mandag 24.juni
Kl. 12.00 Scandic Hamar.

Innkvartering:
Scandic Hamar

Kampoppsett for turneringen: 

28. juni
Kl. 17.00 Danmark - Sverige
Kl. 19.00 Norge – Romania
29. juni
Kl. 13.00 Romania – Danmark
Kl. 15.00 Norge – Sverige
30. juni
Kl. 10.00 Sverige – Romania
Kl. 12.00 Norge - Danmark

Alle kampene spilles i Boligpartner Arena, Kornsilovegen 58. 

Mer om Juniorjentene (LK00)