Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Juniorgutta mars 2019. Foto: Svein Andre Svendsen
Juniorgutta mars 2019. Foto: Svein Andre Svendsen
Foto: Svein André Svendsen/NHF

Juniorguttas tropp til SOC og VM

Juniorgutta spiller først SOC i Sverige 2.-6. juli før turen går til Spania og VM 13.-29. juli.

Dette blir lagets siste samling før gutta (født 1998/99) blir seniorspillere. SOC (Scandinavian Open) spilles i Helsingborg, mens VM er plassert i Pontevedra.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere:

Navn, Klubb (Kamper/mål)

Målvakter

Emil Kheri Imsgard, Elverum Håndball (047/000)
Robin Paulsen Haug, Skjern Håndbold (045/001)

Utespillere

Sindre Heldal, Nærbø IL (050/170)
Leander Myklebust Seime, FyllingenBergen (002/005)
Sander Løvlie Simonsen, ØIF Arendal Elite (044/100)
Tord Aksnes Lode, Nærbø IL (014/014)
Andreas Horst Haugseng, Nærbø IL (043/089)
Rassin Haugseng, Nærbø IL (031/051)
Tord Haugseng Nærbø IL (005/005)
Thomas Horneland Boilesen, Drammen Håndball (047/142)
Felix Abrahamsen Lunde, Haslum IL (019/016)
Vetle Rønningen, SG BBM Bietigheim (040/099)
Simen Holand Pettersen, Elverum Håndball (029/096)
Alexander Mitrovic, Elverum Håndball (017/028)
August Storbugt, Sarpsborg IL Håndball (033/085)
Ole Nærland, Nærbø IL (030/031)

Reserver

Nikolai Wiig, Bækkelaget Håndball Elite (005/000)
Sander Drange Heieren , St.Hallvard (009/000)
Olaf Richter Hoffstad, ØIF Arendal Elite (052/141)
Theodor Svensgård, Nærbø IL (002/003)
Markus Fartum, Bækkelaget Håndball Elite (007/007)
Fabian Sandven, Bækkelaget Håndball Elite (041/119)
Sebastian Waage Mossestad, Viking Håndball (000/000)
Anders Teige Bøe, Nøtterøy Håndball Elite (022/030)
Sander Wennberg Linderud, Halden Topphåndball (032/020)
Karsten Skinnarland Enoksen, Runar IL (028/043)*
Bjørnar Pedersen, Ski IL (038/067)
Sander Rogne Myklebust, Bækkelaget Håndball Elite (022/012)

Ledelse

Joar Gjerde, landslagstrener
Vidar Gjesdal, landslagstrener
Tom Erik Riis, fysioterapet
Sindre Yngve Walstad, målvaktstrener
Fredrik Ruud, videoanalyse (VM)
Ingrid Blindheim, hovedleder (VM)
Gry Hege Knutsen, teamadministrator (VM)

Oppmøte
Tirsdag 2. juli kl. 08 på Oslo Lufthavn Gardermoen

Kamper i Scandinavian Open Championship

Dato Tid Kamp
03.07 17.00 Danmark - Norge
04.07 17.00 Egypt - Norge
05.07 19.15 Sverige - Norge

Kampene spilles i Idrottens hus, Mellersta Stenbocksgatan 10 i Helsingborg.

VM i Spania

Se også mesterskapets hjemmeside.

Norges kamper i gruppespillet

Dato Tid Kamp
16.07 14.00 Norge - Danmark
17.07 20.00 Chile - Norge
19.07 12.00 Island - Norge
20.07 16.00 Norge - Tyskland
22.07 12.00 Norge - Argentina

Kampene spilles i Pavillon Municipal de Deportes de Pontevedra, Rua Xoan Manuel Pintos 7.

Videre kampoppsett avhenger av plasseringen i gruppespillet.

Les mer om:

Juniorgutta

Junior-VM