Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Mathilde S. Strømme er i U-jentenes tropp til Romania.
Mathilde S. Strømme er i U-jentenes tropp til Romania.

U-jentene til Romania

U-jentene skal ha samling og delta i Trofeul Carpati Cup i Romania fra 18 – 25.mars.

Deltagende nasjoner er Italia, Tsjekkia, Romania og Norge. Kampene spilles 22., 23. og 24. mars i Ramnicu Valcea.. 

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen i Romania: 

1 Marthe Davidsen Hellevik, Bergen HK (Kamper/Mål: 008/000)
4 Maria Bergslien Gald, Fyllingen HB (011/025)
5 Silje Alvestad, Nordstrand IF (003/009)
6 Henriette Espetvedt Eggen, Fyllingen HB (011/006)
7 Veriana Veliqi, Våg IK (003/008)
8 Sofie Winther-Hansen, Strindheim IL (008/010)
9 Fanny Skindlo, Trauma IF (011/021)
10 Mina Pauline Gregersen, Randesund IL (009/042)
11 Sara Helene Benterud, Fjellhammer IL (008/010)
12 Ida Emilie Hansen Taha, Sarpsborg IL (006/000)
13 Mathilde Selstad Strømme, Strindheim IL (011/025)
14 Mari Nilsen Solberg, Skiptvet IL (008/007)
15 Emma Lindal, Våg IK (003/004)
16 Jenny Sofie Sundt Utne, Kråkerøy IL (000/000)
17 Rikke Midtfjeld, Eidsberg HK (003/012)
18 Martine Kårigstad Andersen, Våg IK (002/003) *)
20 Tuva Lande Thulin, Kråkerøy IL (000/000)
Sofie Celius, Konnerud IL (008/013) **)

*) Forfall
**) Ny spiller inn i troppen. 


Reserver:
Camilla Hennig-Olsen, Randesund IL (011/025)
Eirill Finnanger Westby, Storhamar IL (011/025)
Maren Eriksen Langø, Hinna HB (000/000)
Andrine Josephin Nilsen, Grane Arendal IK (000/000)
Sandra Skauen, Råde IL (007/013)
Annmalie Lyngås Skjelstad, Aker Topphåndball (000/000)
Emilie Romul, Sjetne IL (000/000

Ledelse:

Tore Johannessen, trener
Tonje Larsen, trener
Kari Kristensen, fysioterapeut
Hilde Wikheim, målvaktstrener
Tom Morten Svendsen, fysisk trener

Det kalles ikke inn spillere som er født i 2003 til denne samlingen. Dette pga totalbelastning og Bylagsturneringen 15. - 17.mars.

Innkvartering:
POSADA Hotel
Râmnicu Vâlcea, Romania

Kampoppsett for turneringen i Romania: 

Fredag 22. mars:
Kl. 13.00 Norge - Italia (LK02)
Kl. 15.00 Romania - Tsjekkia (LK02) 
Kl. 17.00 Norge - Nederland (LK 00)
Kl. 19.00 Romania - Polen (LK 00)

Lørdag 23. mars:
Kl. 13.00 Tsjekkia - Norge (LK02)
Kl. 15.00 Italia - Romania (LK02) 
Kl. 17.00 Polen - Norge (LK 00) 
Kl. 19.00 Nederland - Romania (LK 00)

Søndag 24. mars:
Kl. 10.00 Italia - Tsjekkia (LK02)
Kl. 12.00 Romania - Norge (LK02) 
Kl. 14.00 Nederland - Polen (LK 00) 
Kl. 16.00 Romania - Norge (LK 00)

Streaming av kampene i turneringen

Mer om U-jentene (LK02)