Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Vilde Finneide - en av spillerne som skal til Romania med Juniorjentene.
Vilde Finneide - en av spillerne som skal til Romania med Juniorjentene.

Til Romania

Juniorjentene (LK00) skal spille Trofeul Carpati Cup i Romania fra 18. – 25.mars.

Deltagende nasjoner er Nederland, Polen, Romania og Norge. Kampene spilles 22., 23. og 24. mars i Ramnicu Valcea.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen i Romania:

1 Benedikte Kalstad Hernes, Fyllingen HB (Kamper/Mål: 007/000)
2 Rikke Larsen Øyerhamn, Tertnes Elite (023/039)
3 Marthine Svendsberget, Aker Topphåndball (012/014)
5 Henrikke Hauge Kjølholdt, Fyllingen HB (030/090)
7 Merlinda Qorraj, Grane Arendal (000/000) ***)
10 Christine Karlsen Alver, Fana IL (017/027)
11 Live Rushfeldt Deila, Skrim Elite (030/049)
12 Vilde Tornes Finneide, Stabæk IF (020/000)
16 Olivia Lykke Nygaard, Aker Topphåndball (003/000)
17 Kaja Haugseng, Sola HK (005/000)
18 Tiril Solumsmoen Mørch, Gjerpen HB (027/045)
21 Nora Hagerup, Gneist HB (015/016)
22 Kristina Sirum Novak, Sola HK (032/110)
26 Eva Erdal Moen, Gneist HB (021/016)
28 Marie Rokkones Hansen, Byåsen IL (018/032)
34 Ane Cecilie Høgset, Aker Topphåndball (017/017)
30 Lorin Sendi, Oppsal IF (015/009) **)

**) Ny spiller inn i troppen
***) Har spilt landskamp for Kosovo, og må derfor vente til hun kan representere Norge. 

Reserver:
1 Eli Smørgrav Skogstrand, Sandefjord TIF (036/003)
4 Tuva Ulsaker Høve, Byåsen IL (036/076)
9 Mie Elen Rakstad, Fjellhammer IL (011/021)
13 Kristin Loraas Eiriksson, Byåsen IL (021/017)
15 Andrea Holm Aune, Charlottenlund SK (014/032)
20 Line Homdrom Rusten, Grane Arendal (002/002)
24 Mathilde Arnstad, Charlottenlund SK (003/002)
31 Kristine Hårtveit Thomassen, Randesund IL (001/000)
Victoria Solli Berg, Larvik Turn& IF (000/000)
Aurora Hatle, Fana HB (002/004)
Guro Ramberg, Halsen IF (000/000)
Emma Holtet, Rælingen HK (000/000)
Karen Forseth, Klæbu IL (000/000)
Iben Ruud, Gjerpen HB (000/000)
Marte Juuhl Svensson, Rælingen HK (000/000)

Skadet/sykdom og deltar ikke:
6 Thale Rushfeldt Deila, Fredrikstad BKL (036/116)
Julie Sofie Granum, Aker Topphåndball (015/007)
Marielle Daae Nordvang, Aker Topphåndball (015/034)
19 Rikke Landsverk Grave, Gjerpen HB (008/014)
14 Marte Siren Figenschau, Larvik HK (036/063) 


Ledelse:

Sissel Nygård Pedersen, trener
Knut Ove Joa, trener
Eirik Grøneng, fysioterapeut
Tom Morten Svendsen, fysisk trener
Ane Victoria Ness Mällberg, videoanalyse

Innkvartering:
Hotel Miraj,
Râmnicu Vâlcea, Romania

Kampoppsett for turneringen i Romania: 

Fredag 22. mars: 
Kl. 13.00 Norge - Italia (LK02)
Kl. 15.00 Romania - Tsjekkia (LK02) 
Kl. 17.00 Norge - Nederland (LK 00)
Kl. 19.00 Romania - Polen (LK 00)

Lørdag 23. mars: 
Kl. 13.00 Tsjekkia - Norge (LK02)
Kl. 15.00 Italia - Romania (LK02) 
Kl. 17.00 Polen - Norge (LK 00) 
Kl. 19.00 Nederland - Romania (LK 00)

Søndag 24. mars: 
Kl. 10.00 Italia - Tsjekkia (LK02)
Kl. 12.00 Romania - Norge (LK02) 
Kl. 14.00 Nederland - Polen (LK 00) 
Kl. 16.00 Romania - Norge (LK 00)

Streaming av kampene i turneringene

Mer om Juniorjentene (LK00)