Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

U-jentene til SOC og VM

U-jentene (LK00) skal ha siste VM-oppkjøring i SOC i Sverige før avreise til VM i Kielce, Polen.

Danmark, Sør-Korea, Norge og Sverige er lagene som skal delta i Scandinavian Open (SOC) i Märsta, Sverige fra 27.-29.juli. Troppen reiser til Sverige og starter sin samling 23. juli. 

Fra 7. august skal Norge spille U-VM i Kielce, Polen. I VM er det Russland, Japan, Kina, Nederland og Argentina som er Norges motstandere i det innledende gruppespillet.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til SOC og VM:

1 Eli Skogstrand, Sandefjord TIF (Kamper/Mål: 021/001)
2 Rikke Øyerhamn, Tertnes Elite (008/008)
4 Tuva Ulsaker Høve, Byåsen IL (021/043)
5 Henrikke Hauge Kjølholdt, Fyllingen HB (015/034)
6 Thale Rushfeldt Deila, Fredrikstad BKL (021/075)
8 Mia Svele, Storhamar HB (016/046)
11 Live Rushfeldt Deila, Glassverket IF (015/017)
12 Vilde Tornes Finneide, Stabæk IF (005/000)
14 Marte Siren Figenschau, Stabæk IF (021/033)
18 Tiril Solumsmoen Mørch, Gjerpen HB (012/020)
22 Kristina Sirum Novak, Sola HK (018/072)
26 Eva Erdal Moen, Gneist IL (008/003)
28 Marie Hansen, Byåsen IL (003/005)
30 Lorin Sendi, Oppsal IF (000/000)
34 Ane Cecilie Høgset, Aker Topphåndball (012/012)
77 Rikke Arnesen, Stabæk IF (014/042)

Reserver:
9 Mie Rakstad, Fjellhammer IL (011/021)
13 Kristin Loraas Eiriksson, Byåsen IL (008/012)
16 Olivia Lykke Nygaard, Aker Topphåndball (000/000)
21 Nora Hagerup, Gneist (015/016)
24 Mathilde Arnstad, Utleira IL (003/002)
25 Julie Hattestad, Oppegård IL (011/012)
27 Mina Hesselberg, Langhus (003/005)
Benedikte Kalstad Hernes, Fyllingen HB (007/000)
Sofie Løwe, Larvik Turn &IF (000/000)
Line Rusten, Grane Arendal (000/000)
Guro Ramberg, Halsen IF (000/000)
Emma Holtet, Rælingen HK (000/000)

Skadet og deltar ikke:
3 Marthine Svendsberget, NIT/HAK HK (012/014)
7 Julie Sofie Granum, NIT/HAK HK (015/007)
15 Andrea Holm Aune, Charlottenlund SK (011/032)
17 Marielle Nordvang, Aker Topphåndball (015/034)
19 Rikke Landsverk Grave, Gjerpen HB (008/014)

Ledelse:
Knut Ove Joa, trener 
Ellen Bredal Oftedal, trener
Andreas Ranvik, fysioterapeut
Jannicke Nicolaysen Petterssen, mental trener 
Ane Mällberg, videoanalyse
Bente Aksnes, hovedleder VM

Innkvartering:

23. – 29.07:
Best Western Arlanda Hotellby 

05. – 20.08:
Teczowy Mlyn, Kielce, Polen

Oppmøte:
Mandag 23.07:
10.50 Oslo Lufthavn

Program for samlingen:

Mandag 23.07:
10.50 Oppmøte
12.50 Flyavgang Stockholm
13.45 Ankomst Stockholm
15.00 Lunsj
17.00-19.00 Trening
20.00 Middag

Tirsdag 24.07:
08.30 Frokost
10.00 – 12.00 Trening
13.00 Lunsj
17.00 – 19.00 Styrkeøkt
20.00 Middag

Onsdag 25.07:
08.30 Frokost
10.00 – 11.00 Fysisk (i hall eller ute)
12.00 Lunsj
17-19 Håndball
20.00 Middag 

Torsdag 26.07:
08.30 Frokost
10.00 – 12.00 Håndball
13.00 Lunsj
17.00-19.00 Styrke
20.00 Middag

Fredag 27.07:
08.30 Frokost
10.00 – 1130 Trening
Lunsj
18.00 NORGE - Danmark
20.30 Middag

Lørdag 28.07:
08.30 Frokost
10.00 – 1130 Trening
Lunsj
18.00 NORGE – Sverige
20.30 Middag

Søndag 29.07:
08.00 Frokost
11.00 NORGE – Sør-Korea
Lunsj
Transport til flyplass
16.50 Flyavgang Oslo
17.45 Ankomst Oslo

VM
Mesterskapet spilles i Kielce, Polen og Norge er i pulje med Russland, Japan, Kina, Nederland og Argentina.

Søndag 05.08:
10.30 Oppmøte Oslo Lufthavn
12.30 Flyavgang Krakow
14.35 Ankomst Krakow
Busstransport til Kielce 

Kampoppsett for innledende kamper:

07.08 Norge – Kina 10.00 Politechnika
09.08 Nederland – Norge 18.00 Politechnika
10.08 Norge – Argentina 16.00 Politechnika
12.08 Japan – Norge 18.00 Politechnika
13.08 Norge – Russland 20.00 Politechnika

Videre kampoppsett avhenger av plasseringen i puljen.

Eventuelle spørsmål kan rettes til trenerne Knut Ove Joa, tlf 924 20 085 eller Ellen Bredal Oftedal, tlf 992 59 449.

Mer om U-jentene (LK00)