Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Illustrasjonsfoto: Alexander Blonz i aksjon.
Illustrasjonsfoto: Alexander Blonz i aksjon.
Foto: Svein André Svendsen/NHF

Til ScandIberico og EM

U-gutta (LM00) reiser til ScandIbericoturneringen i Portugal for å gjøre sine siste forberedelser før EM.

Fra 3. til 5. august skal laget møte Portugal, Spania og Sverige i Pinhel, Portugal.

Deretter er det avreise til Varazdin/Koprivnica, Kroatia, hvor U-gutta skal spille EM fra 9.-19. august. 

I EM er Danmark, Frankrike og Romania motstandere i gruppespillet. 

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til ScandIberico og EM:

André Bergsholm Kristensen, ØIF Håndball Elite (021/002)
Robart Jansen, Viking TIF (009/001)
Ola Hoftun Lillelien, HK-72 Sande (018/052)
Tollef Oskar Lindqvist, Falk SK (009/019)
Alexander Blonz, Viking Håndball (018/060)
Lars-Henrik Hygen, Viking TIF (012/017)
William Fiala Gjermundnes, ØIF Håndball Elite (017/034)
Jonas Myreng Elverhøy, Elverum Håndball (019/023)
Henning Lea Knutsen, Nærbø IL (014/043)
Tobias Grøndahl, Vestre Bærum HK (009/019)
Alessandro Zulijani, Kolstad Håndball (020/032)
Daniel Jakobsen, Bodø HK (013/012)
Viktor Petersen Norberg, Sandefjord Håndball (019/057)
Birk Hermann Inselseth, Sandefjord Håndball (003/007)
Victor Sprus Helsinghof, Ski IL (005/009)
August Storbugt, Sarpsborg IL Håndball (021/055)

Reserver
Markus Nilsen, Randesund IL (009/000)
Marcus Støen Fredriksen, Bækkelagets SK (002/000)
Eric Nicolay Jensen, Randesund IL (006/005)
Markus Foslund Niva, Bækkelagets SK (015/015)
Mads Falck Rekstad, Bækkelagets SK (006/015)
Thomas Bjaaland, Sandefjord Håndball (015/024)
Vegard Kjendalen, Sandefjord Håndball (000/000)
Andreas Kjærra Pedersen, Kragerø IF Håndball (000/000)
Kristoffer Iversen, Viking Håndball (011/019)
Kasper Sjursen Syversen, Bækkelagets SK (011/020)
Kristian Hübert Larsen, Sandefjord Håndball (007/005)

Ikke aktuell pga skade:
Ola Romsaas, Drammen HK (007/040)

Ledelse
Anstein Engravslia, trener
Johnny Jensen, trener
Jonathan Orvik Giladi, fysioterapeut
Sindre Y. Walstad, målvaktressurs EM
Gry Hege Knutsen, hovedleder EM

Oppmøte:
Torsdag 2.august kl. 1100 Oslo Lufthavn

Hjemreise:
Mandag 20.august kl. 1245 Oslo Lufthavn/Samling slutt  

ScandIberico:

Overnatting: Marofa Hotel
Figueira Castelo Rodrigo, Portugal

Spillehaller: Pinhel, Figueira Castelo Rodrigo og Mêda

Deltakende lag: Norge, Portugal, Spania og Sverige.
Norges kamper:
03.08 kl. 19:30 Sverige - Norge, Pinhel
04.08 kl. 18:00 Portugal - Norge, Figueira Castelo Rodrigo
05.08 kl. 11:00 Norge - Spania, Mêda

Program ScandIberico
(Endringer kan forekomme)

Torsdag 02.08
1100 Oppmøte Oslo Lufthavn
1245 Avreise Oslo
1550 Ankomst Portugal
* Buss til hotellet
1900-2100 Trening (Hall FC Rodrigo)

Fredag 03.08
* Frokost
1000-1100 Trening (Hall FC Rodrigo)
* Lunsj
1800 Sverige - Norge
* Middag

Lørdag 04.08
* Frokost
1100-1200 Trening (Hall FC Rodrigo)
* Lunsj
1800 Portugal - Norge
* Middag

Søndag 05.08
* Frokost
1100 Norge - Spania
* Lunsj
* Middag

Mandag 06.08
* Frokost
* Buss til Lisboa
1100 Avreise Lisboa

EM:

Spillehall: SDG Gymnasium Fran Galovic 
Ulica Dr. Zeljka Selingera 3a, 48000 Koprivnica, Kroatia

Gruppe B: Norge, Frankrike, Danmark og Romania.

09.08 kl. 17:30 Frankrike - Norge, SDG Gymnasium Fran Galovic
10.08 kl. 16:30 Norge - Danmark, SDG Gymnasium Fran Galovic
12.08 kl. 16:30 Norge - Romania, SDG Gymnasium Fran Galovic

Mer informasjon på EMs nettsider

 

Program EM (Endringer kan forekomme)

Mandag 06.08
1510 Ankomst Zagreb
* Reise til Hotel Dubrovnik, Gajeva ul. 1, 10000 Zagreb.

Tirsdag 07.08
* Dag i Zagreb

Onsdag 08.08
1100 Transport til Koprivnica

Torsdag 09.08
1430 Frankrike - Norge

Fredag 10.08
1630 Norge - Danmark

Lørdag 11.08
Hviledag

Søndag 12.08
1630 Norge - Romania

Mandag 13.08
Hviledag

Tirsdag 14.08
Hovedrunde (Koprivnica)

Onsdag 15.08
Hovedrunde (Koprivnica)

Torsdag 16.08
Hviledag

Fredag 17.08
Semifinaler (Varazdin) eller plasseringskamper (Koprivnica)

Lørdag 18.08
Hviledag eller plasseringskamp (9-16)

Søndag 19.08
Plasseringskamper (5-8)/Finaler

Mandag 20.08
* Buss til Zagreb
0825 Avreise Zagreb
1245 Ankomst Oslo/Samling slutt

Eventuelle spørsmål kan rettes til trener Anstein Engravslia på tlf. 911 52 483.

Mer om U-gutta (LM00)