Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Foto: Foto: Svein André Svendsen/NHF

Juniorgutta til SOC og EM

Som oppkjøring til EM skal Juniorgutta (LM98) ha samling og delta i Scandinavian Open (SOC) i Danmark.

Turneringen spilless i Kalundborg, Danmark fra 10. - 14. juli. Motstandere er Danmark, Sverige og Tyskland. 

EM spilles i Celje, Slovenia fra 17.-30. juli. 

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere:

Emil Kheri Imsgard, Elverum Håndball (Kamper/Mål: 035/000)
Robin Paulsen Haug, St.Hallvard (024/000)
Preben Egeli, Bodø HK (028/061)
Sander Løvlie Simonsen, ØIF Arendal Elite (032/076)
Olaf Richter Hoffstad, ØIF Arendal Elite (038/111)
Sindre Heldal, Nærbø IL (036/111)
Andreas Horst Haugseng, Nærbø IL (031/070)
Rassin Haugseng, Nærbø IL (027/043) *)
Fabian Sandven, Bækkelaget Håndball Elite (029/094)
Thomas Horneland Boilesen, Drammen HK (033/087)
Vetle Rønningen, Bodø HK (028/062)
Simen Holand Pettersen, Sandefjord Håndball (025/073) *)
Alexander Mitrovic, Elverum Håndball (003/004)
Karsten Skinnarland Enoksen, Runar IL (016/019)
Sander Rogne Myklebust, Bækkelagets Håndball Elite (012/008)
Ole Nærland, Nærbø IL (007/006)
Jacob Weidemann, Nøtterøy Håndball Elite (002/004) **)
Sander Wennberg Linderud, Elverum Håndball (020/018) **)

*) Forfall
**) Ny spiller inn i troppen

Reserver:
Sander Drange Heieren, St.Hallvard (009/000)
Simon Ypma, Sävehof (001/000) 
Halvor-Elias Nærland,
Nærbø IL (036/000)
Nikolai Wiig, Bækkelaget Håndball Elite (003/000)
Tord Aksnes Lode, Nærbø IL (013/011)
Anders Teige Bøe, Herkules Håndball (022/030)
Tord Haugseng, Nærbø IL (003/003)
Leander Myklebust Seime, Gneist (000/000)
Fredrik Engelstad, Sandefjord Håndball (010/009)
Oscar Aleksander Lysgård, Haslum IL (000/000)

Ledelse:
Joar Gjerde, trener 
Vidar Gjesdal, trener 
Tom Erik Riis, fysioterapeut 
Espen Fossli Olaussen, videoanalyse 
Gry Hege Knutsen, hovedleder (EM)

Oppmøte SOC:
Tirsdag 10.07 kl. 1200 Oslo Lufthavn

Hjemreise fra SOC:
Lørdag 14.07 ca kl. 2000 Samling slutt

Overnatting:
Danhostel Kalundborg, Kalundborg, Danmark

Spillearenaer:
Kalundborg Hallerne
J.Hagemann-Petersens Allé 11, 4400 Kalundborg

Hvidebæk Hallen
Bygaden 19, 4490 Jerslev Sj.

Kamper:
12.07 18:00 Tyskland - Norge i Kalundborg Hallerne
13.07 18:00 Norge - Sverige i Hvidebæk Hallen
14.07 12:30 Danmark - Norge i Kalundborg Hallerne

Program SOC
(Endringer kan forekomme)

Tirsdag 10.07
1200 Oppmøte
1900-2100 Trening i hall
2030 Middag

Onsdag 11.07
* Frokost
1000-1200 Trening i hall
* Lunsj
1700-1800 Trening i hall
* Middag

Torsdag 12.07
* Frokost
0900-1030 Trening i hall
* Lunsj
1800 Tyskland - Norge
* Middag

Fredag 13.07
* Frokost
1000-1130 Fysisk
* Lunsj
1800 Norge – Sverige
* Middag

Lørdag 14.07
* Frokost
1230 Danmark - Norge
1810-1905 Avreise fra København

Oppmøte EM:
Tirsdag 17.07 kl. 0845 Oslo Lufthavn

Hjemreise:
Mandag 30.07 kl. 1850 Oslo Lufthavn/samling slutt

Innkvartering i Celje 
Hotel Thermana Lasko
eller 
Hotel Zdravilisca Lasko

Livestream, billetter, kampoppsett m.m finnes på mesterskapets nettsider:

https://www.m20ehfeuro.com/en/

Gruppe B: Slovenia, Serbia, Norge og Israel.

Kamper i gruppespillet

19.07 kl. 1930 Slovenia - Norge i Golovec Arena
20.07 kl. 1700 Norge - Serbia i Golovec Arena
22.07 kl. 1700 Norge - Israel i Golovec Arena

Spillearenaer
Golovec Arena, Deckova Cesta 1, SI-3000 Celje.
Zlatorog Arena, Operkarniska Cesta 15, SI-3000 Celje.

Program for EM

Tirsdag 17.07
0845 Oppmøte Oslo Lufthavn
1040 Avreise Oslo
1850 Ankomst Ljubljana
* Buss til Celje

Onsdag 18.07
Dagsplan ikke klar

Torsdag 19.07
1930 Slovenia - Norge

Fredag 20.07
1700 Norge - Serbia

Lørdag 21.07
Hviledag

Søndag 22.07
1700 Norge - Israel

Kampene videre avgjøres av resultatene i innledende runde.

Mandag 23.07
Hviledag

Tirsdag 24.07
Hovedrunde/Mellomrunde

Onsdag 25.07
Hovedrunde/Mellomrunde

Torsdag 26.07
Hviledag

Fredag 27.07
Plasseringskamper/Semifinale

Lørdag 28.07
Plasseringskamper(9-16) /Hviledag

Søndag 29.07
Plasseringskamper(5-8) /Finaler

Mandag 30.07
* Buss til Ljubljana
1340 Avgang Ljubljana
1850 Ankomst Oslo Lufthavn 

Eventuelle spørsmål kan rettes til trener Joar Gjerde på tlf. 93055955

Mer om Juniorgutta (LM98)