Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Foto: NTB Scanpix/Thomas Brun

Siste EM-kval. runde

Håndballjentene spiller de to siste kampene i EM-kvalifiseringen og en All Star kamp før ferien.

De norske jentene er allerede kvalifisert for EM i Frankrike i desember, men to kvalifiseringskamper gjenstår i mai og juni. I tillegg skal landslaget spille en kamp mot et All Star lag i Larvik søndag 3. juni. Veteran Katrine Lunde (bildet) er med i troppen.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til kampene:

Nr Navn Klubb Kamper/mål
1  Kari Aalvik Grimsbø, Gyøri Audi ETO (173/001)  deltar ikke.
3 Emilie Hegh Arntzen, Våg Håndball Elite (068/082)
Veronica Kristiansen, FC Midtjylland (113/377) 
Jeanett Kristiansen, Våg Håndball Elite (004/006)
6 Heidi Løke, Storhamar Håndball Elite (187/701)
7 Stine Skogrand, Silkeborg-Voel KFUM (065/099)
8 * Vilde Mortensen Ingstad, Team Esbjerg (053/037)
10 * Stine Bredal Oftedal, Gyøri Audi ETO (155/372)
12 Silje Solberg, Issy Paris (110/000)
13 Kari Brattset, Våg Håndball Elite (027/063)
16 Katrine Lunde, Våg Håndball Elite (279/003)
17 Helene Gigstad Fauske, FC Midtjylland (015/006)
18 Emilie Christensen, Larvik HK (014/003)
19 Moa Høgdahl, Byåsen Håndball Elite (000/000)
21 Ingvild Bakkerud, Skrim Håndball Elite (000/000)
22 Amanda Kurtovic, CSM Bucuresti (108/269)
24 * Sanna Solberg, Team Esbjerg (111/187)
25 Thea Mørk, Larvik HK (007/012)
27 Marit Røsberg Jacobsen, Byåsen Håndball Elite (025/039)
94 Tonje Enkerud, Storhamar Håndball Elite (000/000)

* Disse spillerne står over kampen mot Ukrania på grunn av kampbelastning i egen klubb. 
16 spillere fra denne troppen vil senere bli uttatt til kamper mot Sveits 2.6.

Følgende spillere deltar på samling 24.- 27.5, og er standby som reserve for resten av samlingen.

20 Vilde Ingeborg Johansen, Tertnes Håndball Elite (002/000)
28 Andrea A Pedersen, Byåsen Håndball Elite (000/000)
29 Elise Skinnehaugen, Storhamar Håndball Elite (000/000)
26 Marta Tomac ***, Våg Håndball Elite (036/039)

*** Deltar kun på samling 24.-27.5 og 4.-6.6

Ledelse:
Thorir Hergeirsson, Landslagssjef
Mia H. Högdahl, Landslagstrener
Mats Olsson,  målvaktstrener
Grethe Ingels, teamadministrator 
Nils Leraand, lege (28.-31.5)
Anne Froholt, lege (2.+ 4.-5.6)
Janne Oppheim Søllesvik, fysioterapeut
Marius Eriksrud, massør (24.-27. + 31.5 -3.6)
Henning Krøger, analyse (28.5 - 3.6)
Mads Stian Hansen, hovedleder (27.5 - 4.6)
Benjamin Jensen, OLT Fagressurs fysisk trening (24.-27.5 + 4.6.)
Claude Lebreux, OLT Fagressurs fysisk trening (24.-27.5 + 4.6.)
Tom Henning Øverbø, OLT Fagressurs mental trening (31.5 – 2.6)
Marit Breivik, OLT Sommer idr.sjef/HovedCoach Lagspill idr. (31.5-3.6)
Liv Hemmestad, OLT Fagressurs coaching (4.-6.6)
Heidi Holmlund, OLT Fagressurs kosthold og ernæring (4.-5.6)
Britt Tajet Foxell, OLT Fagressurs mental trening (31.5 - 3.6)

Oppmøte på Toppidrettssenteret torsdag 24.mai kl. 12.00.

Kamper
Onsdag 30.05 Ukraina-Norge (EM-kvalifisering)
Lørdag 02.06 Norge – Sveits (EM-kvalifisering) Boligmappa Arena Larvik
Søndag 03.06 Norge – All Stars (veldedighetskamp) Boligmappa Arena Larvik

Eventuelle henvendelser rettes til landslagssjef Thorir Hergeirsson tlf. 906 34 347.