Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Geir Oustorp og Vigdis Holmeset er trenerteamet for Juniorjentene.
Geir Oustorp og Vigdis Holmeset er trenerteamet for Juniorjentene.

Til VM-kval i Serbia

Juniorjentene (LK98) møter Kosovo, Slovakia og Serbia i kvalifisering til VM. Kampene spilles 23.-25. mars i Serbia.

Troppen samles på Olympiatoppen i Oslo før avreise til Serbia. 

Bare vinner av kvalifiseringspuljen er klar for VM i Ungarn (28.06.-16.07.2018). 

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen og VM-kvalifiseringskampene i Serbia:
Sofie Ege Grønlund, Fana IL (Kamper/Mål: 047/000)
Karoline Olsen, Våg IK (061/124)
Mari Finstad Bergum, Larvik HK (065/184) *)
Josefine Intelhus, Stabæk HB (026/049)
Line Ellertsen, Sola HK (060/267)
Julie Bøe Jacobsen, Rælingen HK (027/085)
Rakel Gåra Alvern, Aker Topphåndball (028/000)
Anna Huse, Oppsal IF (066/101)
Vilde Rønningen, Levanger HK (000/000)
Stina Seline R. Strengenes, Rælingen HK (031/057)
Hermine Motzfeldt Auberg, Sarpsborg IL (038/057)
Karoline Lund, Aker Topphåndball (046/071)
Ragnhild Valle Dahl, Elnesvågen og Omegn IL (034/053)
Henny Ella Reistad, Stabæk HB (038/166)
Mariann Gabrielsen, Oppsal IF (067/130)
Catharina F. Broch, Oppsal IF (007/000)

Ute med skade:

Guro Nestaker, Oppsal IF (052/178)

*) Forfall

Reserver:
Ane Hovland, Stabæk HB (043/061)
Synne Fossheim, Gjøvik HK (052/058)
Victoria Berg Sture, Viking TIF (002/002)
Nora Lande Thulin, Fredrikstad BKL (005/000)
Eline Fagerheim, Våg IK (057/002)
Frida Haug Hoel, Rælingen HK (025/016)
Mia Kristin Syverud, NIT/HAK HK (024/011)
Martine Guterud Helland, Fjellhammer IL (008/005)
Malin Alice Lundemo, NIT/HAK HK (014/019)
Vilde Byberg Smedstad, Rælingen HK (000/000)
Andrea Solstad, Fana IL (002/000)

Ledelse:
Vigdis Holmeset, trener
Geir Oustorp, trener
Arnlaug Wangensteen, fysioterapeut
Lene Rantala, målvaktstrener
Andreas Berntsen, videoanalyse 21 – 26.mars

Oppmøte:
Mandag 19.mars:
21.00 : Scandic Olympiatoppen Sportshotell

Innkvartering:
19 – 22.mars:
Scandic Olympiatoppen Sportshotell
Sognsveien 228, Oslo

22 - 25.mars:
Hotel SUMARICE
Desankin venac bb
34000 Kragujevac, Serbia

Kamparena:
Jezero Hall
Grada Sirena
Kragujevac

Kampene: 

23.03 Serbia – Kosovo kl 16.00
23.03 Norge – Slovakia kl 18.00
24.03 Slovakia – Serbia kl 14.00
24.03 Kosovo – Norge kl 16.00
25.03 Kosovo – Slovakia kl 10.00
25.03 Serbia – Norge kl 12.00

Program for samlingen:

Mandag 19.mars:
21.00 Oppmøte
Aftensmat

Tirsdag 20.mars:
07.30 Frokost
09.00 – 11.00 Fysisk trening
11.30 Lunsj
14.30 – 15.30 Møte
15.30 Lett måltid
17.00 – 19.00 Trening NIH
19.30 Middag

Onsdag 21.mars:
Frokost
10.00 – 12.00 Trening Ørakerhallen
12.30/13.00 Lunsj
16.00 – 18.00 Fysisk trening
18.30 Middag
21.00 Aftens

Torsadg 22.mars:
0515 Bussavgang Oslo Lufthavn
0740 Flyavgang Beograd via Munchen
1240 Ankomst Beograd
Busstransport til Kragujevac (150 km)
Sen lunsj
Trening
Middag

Fredag 23.mars:
Frokost
Trening
Lunsj
Kampmat
18.00 NORGE - SLOVAKIA
Middag

Lørdag 24.mars:
Frokost
Trening
Lunsj
Kampmat
16.00 KOSOVO - NORGE
Middag

Søndag 25.mars:
Frokost
12.00 SERBIA - NORGE
Busstransport til flyplassen
18.20 Flyavgang Oslo, via Wien
22.50 Ankomst Oslo Lufthavn
Videre hjemreise

Evt spørsmål kan rettes til trener Vigdis Holmeset, tlf 905 73 900. 

Mer om Juniorjentene (LK98)

Mer om VM-kvalifiseringen