Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Runde 2 i Bring

8. og 9. desember arrangeres andre runde i de nasjonale Bringserien for jenter og gutter 16.

BRINGSERIEN GUTTER:
Etter 1. runde er det 11 lag som står som ubeseiret, og blant disse finner vi Charlottenlund (avd. 2), Melhus/Gimse (avd. 3) og Alta (avd. 3).

Avdeling 1:
Bodø spiller hjemme i Stordalshallen mot Bækkelaget, Vestre Bærum og Nordstrand.
Kolstad spiller borte i Mathopen Idrettshall (Bergen) mot Sotra, Urædd og ØIF Arendal Elite.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Halsen 11 10 0 1 285 - 232 20
2 Bækkelaget Håndball Elite 11 9 1 1 325 - 257 19
3 Haslum 11 9 0 2 310 - 230 18
4 Nordstrand 11 7 1 3 268 - 235 15
5 Vestre Bærum LIL 11 6 0 5 264 - 239 12
6 Bodø 11 5 1 5 270 - 278 11
7 ØIF Arendal Elite 11 4 1 6 243 - 284 9
8 Urædd 11 4 1 6 259 - 270 9
9 Bjørnar 11 3 1 7 261 - 286 7
10 Reistad 11 2 2 7 262 - 278 6
11 Kolstad 11 2 0 9 206 - 283 4
12 Sotra 11 1 0 10 204 - 285 2

Plass 1-4 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 2:
Charlottenlund spiller hjemme i CSK Hummelarena mot Holmestrand, Ros og Vålerenga.
Selbu
spiller borte i Terningen Arena (Elverum) mot Elverum, Grane Arendal og Fyllingen.
Steinkjer spiller borte i Øreåsenhallen (Moss) mot HK Rygge, Nærbø og Ski.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Fyllingen 11 9 0 2 327 - 227 18
2 Nærbø 11 9 0 2 331 - 255 18
3 Charlottenlund 11 8 1 2 287 - 245 17
4 Ros 11 8 0 3 273 - 251 16
5 Ski 11 7 1 3 283 - 228 15
6 Elverum 11 7 1 3 288 - 259 15
7 Holmestrand 11 5 2 4 263 - 278 12
8 Grane Arendal 11 3 0 8 299 - 352 6
9 Vålerenga 11 2 1 8 264 - 299 5
10 HK Rygge 11 2 1 8 263 - 303 5
11 Selbu 11 1 1 9 218 - 333 3
12 Steinkjer 11 1 0 10 267 - 333 2

Plass 1-4 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 3:
Melhus/Gimse spiller borte i Nøtterøy- og Tønsberghallen mot Nøtterøy Håndball, HK-72 Sande og Vestby.
Alta spiller borte i Frogn Arena (Drøbak) mot Drøbak/Frogn, Viking HK og Sandnes HK.
Kristiansund spiller borte i Prestrudhallen (Hamar) mot Storhamar, Vestli og Frogner.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 HK-72 Sande 11 9 0 2 261 - 199 18
2 Sandnes HK 11 9 0 2 257 - 231 18
3 Melhus 11 8 1 2 281 - 241 17
4 Vestli 11 7 2 2 243 - 223 16
5 Vestby 11 5 2 4 257 - 237 12
6 Nøtterøy Håndball 11 5 2 4 316 - 283 12
7 Storhamar 11 6 0 5 227 - 234 12
8 Alta 11 3 1 7 254 - 283 7
9 Viking HK 11 2 2 7 215 - 269 6
10 Kristiansund 11 2 2 7 252 - 275 6
11 Frogner 11 2 0 9 261 - 302 4
12 Drøbak/Frogn 11 2 0 9 261 - 308 4

Plass 1-4 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

------------------------------------------------------------------------------------------------

BRINGSERIEN JENTER:
Før andre runde står både Strindheim (avd. 2) og Charlottenlund (avd. 3) som ubeseiret og har tatt 6 poeng av 6 mulige. Bodø-jentene har vunnet to og spilt en uavgjort, og ligger på en foreløpig 3. plass.

Avdeling 1:
Spjelkavik spiller borte i Sofiemyrhallen (Kolbotn) mot Kolbotn, Nesjar og Gjøvik HK.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Fjellhammer 14 13 0 1 354 - 232 26
2 Kråkerøy 14 12 1 1 365 - 251 25
3 Fyllingen 14 12 0 2 355 - 246 24
4 Sarpsborg 14 11 1 2 373 - 264 23
5 Flint Tønsberg 14 9 2 3 367 - 275 20
6 Gneist 14 8 1 5 355 - 339 17
7 Hinna 14 8 1 5 337 - 314 17
8 Grane Arendal 14 7 0 7 306 - 307 14
9 Gjøvik HK 14 6 0 8 306 - 319 12
10 Nesjar 14 4 0 10 305 - 343 8
11 Kolbotn 14 3 0 11 250 - 348 6
12 Falk Horten 14 3 0 11 222 - 316 6
13 Spjelkavik 14 3 0 11 281 - 333 6
14 AK 28 14 3 0 11 260 - 314 6
15 HK Rygge 14 0 0 14 215 - 450 0

Plass 1-3 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 2:
Strindheim spiller hjemme i CSK Hummelarena A mot Gjerpen, Nordstrand og Orkanger.
Orkanger spiller «borte» i CSK Hummelarena A mot Gjerpen, Nordstrand og Strindheim.
Sjetne spiller borte i Stavanger Idrettshall mot Stavanger og Sotra.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Storhamar 14 12 0 2 345 - 277 24
2 Strindheim 14 11 0 3 366 - 290 22
3 Nordstrand 14 10 1 3 394 - 306 21
4 Lillestrøm HK 14 10 0 4 335 - 311 20
5 Gjerpen 14 8 0 6 344 - 351 16
6 Stabæk 14 8 0 6 343 - 322 16
7 Bønes 14 8 0 6 334 - 342 16
8 Sjetne 14 5 2 7 323 - 331 12
9 Stavanger 14 6 0 8 338 - 332 12
10 Sotra 14 6 0 8 301 - 329 12
11 Reistad 14 5 0 9 287 - 333 10
12 LFH09 14 4 1 9 343 - 371 9
13 Hånes 14 4 0 10 326 - 345 8
14 Orkanger 14 4 0 10 289 - 368 8
15 Haslum 14 2 0 12 278 - 338 4

Plass 1-3 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 3:
Charlottenlund spiller borte i Os Idrettshallen (Bergen-området) mot Os, Son og HK Eidsberg.
Molde HK Elite spiller borte i Terningen Arena (Elverum) mot Elverum og Runar.
Klæbu spiller borte i Kjennhallen (Oslo-området) mot Lørenskog, Gulset og Trauma.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Våg 14 13 0 1 368 - 256 26
2 HK Eidsberg 14 12 1 1 361 - 289 25
3 Trauma 14 12 0 2 385 - 270 24
4 Charlottenlund 14 10 1 3 340 - 277 21
5 Forus og Gausel 14 10 0 4 336 - 284 20
6 Runar 14 7 1 6 355 - 343 15
7 NIT-HAK 14 7 1 6 302 - 291 15
8 Molde HK Elite 14 5 2 7 304 - 329 12
9 Gulset 14 6 0 8 289 - 301 12
10 Klæbu 14 5 0 9 267 - 310 10
11 Lørenskog 14 5 0 9 298 - 352 10
12 Son 14 4 0 10 301 - 325 8
13 Ski 14 3 0 11 249 - 287 6
14 Elverum 14 3 0 11 270 - 353 6
15 Os 14 0 0 14 216 - 374 0

Plass 1-3 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 4:
Bodø spiller borte i Løtenhallen (Hamar-området) mot Nordbygda og Oppsal.
Molde og Svolvær spiller borte i Tråstad Idrettshall (Kongsvinger) mot Kongsvinger og Åsane.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Ullern 14 12 1 1 342 - 241 25
2 Konnerud 14 11 2 1 371 - 292 24
3 Oppsal 14 11 1 2 394 - 289 23
4 Kongsvinger 14 8 3 3 368 - 306 19
5 Bergen 14 9 1 4 334 - 274 19
6 Nærbø 14 8 2 4 353 - 308 18
7 Ull/Kisa 14 8 1 5 333 - 307 17
8 Nordbygda 14 7 2 5 367 - 326 16
9 Bodø 14 5 1 8 280 - 328 11
10 Skiptvet 14 4 2 8 310 - 322 10
11 Langhus 14 4 0 10 271 - 353 8
12 Åsane 14 3 1 10 313 - 385 7
13 Randesund 14 3 0 11 296 - 366 6
14 Molde HK J18 14 3 0 11 277 - 370 6
15 Svolvær 14 0 1 13 246 - 388 1

Plass 1-3 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien