Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Runde 2 i Bring

8. og 9. desember arrangeres andre runde i de nasjonale Bringserien for jenter og gutter 16.

BRINGSERIEN GUTTER:
Etter 1. runde er det 11 lag som står som ubeseiret, og blant disse finner vi Charlottenlund (avd. 2), Melhus/Gimse (avd. 3) og Alta (avd. 3).

Avdeling 1:
Bodø spiller hjemme i Stordalshallen mot Bækkelaget, Vestre Bærum og Nordstrand.
Kolstad spiller borte i Mathopen Idrettshall (Bergen) mot Sotra, Urædd og ØIF Arendal Elite.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Bækkelaget Håndball Elite 5 5 0 0 141 - 115 10
2 Halsen 5 4 0 1 132 - 112 8
3 Nordstrand 5 4 0 1 126 - 95 8
4 Haslum 5 4 0 1 147 - 100 8
5 ØIF Arendal Elite 5 3 1 1 107 - 119 7
6 Urædd 5 3 0 2 120 - 105 6
7 Vestre Bærum 5 2 0 3 108 - 114 4
8 Bjørnar 5 2 0 3 112 - 126 4
9 Bodø 5 1 1 3 112 - 131 3
10 Sotra 5 1 0 4 88 - 114 2
11 Reistad 5 0 0 5 111 - 136 0
12 Kolstad 5 0 0 5 84 - 121 0

Plass 1-4 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 2:
Charlottenlund spiller hjemme i CSK Hummelarena mot Holmestrand, Ros og Vålerenga.
Selbu
spiller borte i Terningen Arena (Elverum) mot Elverum, Grane Arendal og Fyllingen.
Steinkjer spiller borte i Øreåsenhallen (Moss) mot HK Rygge, Nærbø og Ski.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Charlottenlund 5 4 0 1 131 - 109 8
2 Elverum 5 4 0 1 137 - 116 8
3 Ski 5 4 0 1 137 - 113 8
4 Fyllingen 5 4 0 1 157 - 108 8
5 Nærbø 5 3 0 2 141 - 124 6
6 Ros 5 3 0 2 121 - 130 6
7 Holmestrand 5 3 0 2 125 - 126 6
8 HK Rygge 5 2 0 3 131 - 138 4
9 Vålerenga 5 1 1 3 120 - 130 3
10 Selbu 5 1 1 3 110 - 148 3
11 Steinkjer 5 0 0 5 125 - 154 0
12 Grane Arendal 5 0 0 5 113 - 152 0

Plass 1-4 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 3:
Melhus/Gimse spiller borte i Nøtterøy- og Tønsberghallen mot Nøtterøy Håndball, HK-72 Sande og Vestby.
Alta spiller borte i Frogn Arena (Drøbak) mot Drøbak/Frogn, Viking HK og Sandnes HK.
Kristiansund spiller borte i Prestrudhallen (Hamar) mot Storhamar, Vestli og Frogner.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Vestli 5 4 1 0 111 - 95 9
2 HK-72 Sande 5 4 0 1 125 - 97 8
3 Melhus/Gimse 5 3 1 1 120 - 109 7
4 Alta 5 3 1 1 122 - 120 7
5 Nøtterøy Håndball 5 3 0 2 144 - 125 6
6 Sandnes HK 5 3 0 2 111 - 104 6
7 Drøbak/Frogn 5 2 0 3 125 - 123 4
8 Storhamar 5 2 0 3 102 - 108 4
9 Vestby 5 1 1 3 111 - 116 3
10 Viking HK 5 1 1 3 107 - 132 3
11 Kristiansund 5 1 1 3 113 - 124 3
12 Frogner 5 0 0 5 116 - 154 0

Plass 1-4 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

------------------------------------------------------------------------------------------------

BRINGSERIEN JENTER:
Før andre runde står både Strindheim (avd. 2) og Charlottenlund (avd. 3) som ubeseiret og har tatt 6 poeng av 6 mulige. Bodø-jentene har vunnet to og spilt en uavgjort, og ligger på en foreløpig 3. plass.

Avdeling 1:
Spjelkavik spiller borte i Sofiemyrhallen (Kolbotn) mot Kolbotn, Nesjar og Gjøvik HK.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Fjellhammer 6 6 0 0 145 - 98 12
2 Fyllingen 6 5 0 1 143 - 111 10
3 Gjøvik HK 6 4 0 2 136 - 118 8
4 Sarpsborg 5 3 1 1 110 - 98 7
5 Gneist 5 3 1 1 135 - 116 7
6 Kråkerøy 5 3 1 1 115 - 104 7
7 Flint Tønsberg 6 3 1 2 142 - 121 7
8 Grane Arendal 6 3 0 3 124 - 124 6
9 Hinna 6 3 0 3 136 - 134 6
10 Nesjar 6 3 0 3 131 - 131 6
11 AK 28 5 2 0 3 111 - 100 4
12 Falk Horten 6 1 0 5 93 - 120 2
13 Kolbotn 6 1 0 5 113 - 153 2
14 Spjelkavik 5 0 0 5 99 - 122 0
15 HK Rygge 5 0 0 5 88 - 171 0

Plass 1-3 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 2:
Strindheim spiller hjemme i CSK Hummelarena A mot Gjerpen, Nordstrand og Orkanger.
Orkanger spiller «borte» i CSK Hummelarena A mot Gjerpen, Nordstrand og Strindheim.
Sjetne spiller borte i Stavanger Idrettshall mot Stavanger og Sotra.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Strindheim 6 5 0 1 167 - 123 10
2 Storhamar 6 5 0 1 139 - 112 10
3 Nordstrand 5 4 0 1 134 - 97 8
4 Bønes 6 4 0 2 142 - 135 8
5 Lillestrøm HK 6 4 0 2 147 - 143 8
6 Stavanger 5 3 0 2 120 - 112 6
7 LFH09 6 3 0 3 154 - 149 6
8 Stabæk 5 2 0 3 130 - 124 4
9 Sotra 5 2 0 3 99 - 110 4
10 Gjerpen 6 2 0 4 140 - 150 4
11 Sjetne IL 5 2 0 3 109 - 114 4
12 Orkanger 6 2 0 4 117 - 156 4
13 Hånes 5 2 0 3 125 - 135 4
14 Reistad 6 2 0 4 118 - 150 4
15 Haslum 6 0 0 6 113 - 144 0

Plass 1-3 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 3:
Charlottenlund spiller borte i Os Idrettshallen (Bergen-området) mot Os, Son og HK Eidsberg.
Molde HK Elite spiller borte i Terningen Arena (Elverum) mot Elverum og Runar.
Klæbu spiller borte i Kjennhallen (Oslo-området) mot Lørenskog, Gulset og Trauma.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Charlottenlund 6 5 1 0 168 - 116 11
2 Våg 6 5 0 1 160 - 104 10
3 HK Eidsberg 5 4 1 0 129 - 96 9
4 NIT-HAK 6 4 1 1 130 - 114 9
5 Trauma 5 4 0 1 140 - 97 8
6 Gulset 6 4 0 2 133 - 127 8
7 Runar 5 2 1 2 127 - 122 5
8 Klæbu 6 2 0 4 109 - 127 4
9 Son 6 2 0 4 125 - 127 4
10 Elverum 5 2 0 3 107 - 127 4
11 Molde HK Elite 5 1 2 2 103 - 105 4
12 Forus og Gausel 5 2 0 3 105 - 117 4
13 Lørenskog 6 2 0 4 131 - 163 4
14 Ski 6 0 0 6 93 - 130 0
15 Os 6 0 0 6 78 - 166 0

Plass 1-3 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien

Avdeling 4:
Bodø spiller borte i Løtenhallen (Hamar-området) mot Nordbygda og Oppsal.
Molde og Svolvær spiller borte i Tråstad Idrettshall (Kongsvinger) mot Kongsvinger og Åsane.

Nr Lag K V U T Mål P LS
1 Ullern 6 5 1 0 129 - 115 11
2 Oppsal 5 5 0 0 152 - 93 10
3 Konnerud 6 4 1 1 148 - 117 9
4 Bergen 6 4 0 2 130 - 130 8
5 Nærbø 6 3 1 2 143 - 131 7
6 Kongsvinger 6 3 1 2 157 - 128 7
7 Nordbygda 5 2 1 2 127 - 129 5
8 Bodø 5 2 1 2 105 - 112 5
9 Skiptvet 6 2 0 4 132 - 137 4
10 Randesund 5 2 0 3 113 - 117 4
11 Langhus 5 2 0 3 104 - 117 4
12 Ull/Kisa 6 2 0 4 138 - 145 4
13 Åsane 6 1 1 4 124 - 158 3
14 Molde 5 1 0 4 109 - 136 2
15 Svolvær 6 0 1 5 117 - 163 1

Plass 1-3 er kvalifisert til sluttspill i Bringserien